Saturnin

Zdeněk Jirotka

poetická komedie premiéra: 8. 4. 2005

Jiskřivá komedie se zpěvy plná neobyčejných dobrodružství.

Z médií
MF dnes
6.4.2005
Mezinami.cz
8. 3. 2012
Regionální noviny.cz
2. 3. 2012
Divá báze
6. 12. 2013
Deník
24. 4. 2015
Deník
9. 12. 2016
Deník
9. 2. 2018
Youradio.cz
25. 3. 2022
Čtvrtek
27. 4. 2023
19:00 Budova Jihočeského divadla vyprodáno

Podle teorie jednoho z hrdinů této komedie doktora Vlacha existují tři druhy lidí. Představte si noblesní poloprázdnou kavárnu, ve které sedíte a před sebou máte mísu koblih. Patříte-li ke skupině první, zíráte netečně na koblížky a posléze odkráčíte. Patříte-li ke skupině druhé, honí se vám hlavou vzrušující představa toho, co by se dělo, kdybyste těmito koblihy začal bez varování bombardovat ostatní hosty. Jen výjimečný lidský exemplář se může pyšnit příslušenstvím ke třetí skupině lidí – k těm, kteří svou představu s rozkoší realizují. S takovým člověkem zažijete dobrodružství o kterých se Vám ani nesnilo. A právě takovým originálním mužem je hlavní hrdina – sluha Saturnin, který s neodolatelným šarmem zasahuje nejen do života svého mladého pána a jeho vytoužené slečny Barbory, ale inspiruje k báječným ztřeštěnostem i svérázného dědečka. A dokonce se neohroženě postaví i všemi příslovími vyzbrojené tetě Kateřině. Nová adaptace Miroslava Oščatky, autora úspěšné komedie Husák útočí, oceněné druhou cenou v soutěži Alfréda Radoka.

 

Upozorňujeme diváky, že v představení se kouří.Více...
Z vašich ohlasů

Saturnin, 2. 10. 2020

Shlédnutí Saturnina v podání Jihočeského divadla pro mě byl skutečně neopakovatelný zážitek, skvělý a skvěle podaný, neopakovatelný humor této hry byl, především v této době velice příjemným, možná až nutným zážitkem. Naprosto úžasně podaná teta Kateřina, byla ohromující stejně jako naprosto přirozeně osobitý Saturnin... Chtěl bych tímto poděkovat všem, kteří se na inscenaci podíleli. Děkuji
Petr Piech

Saturnin, 18. 10. 2018

Vynikající představení, nezapomenutelný zážitek! Smích od začátku do konce, už dlouho jsem smíchy nebrečela! Naprosto bezkonkurenční výkony všech na scéně, skvělá živá hudba! Nádherně zpracované, všichni jako by vypadli přímo z knížky a ještě mají něco navíc. Pan Vodička byl naprosto skvělý ve svých vedlejších rolích! Všem patří veliká poklona, úžasný výkon! Děkuji za tak skvěle prožitý večer!
Veronika L.

Saturnin, 26. 6. 2018

Hlásím se do fan klubu diváků tohoto představení. Již navození atmosféry v divadelní kavárničce s mísami koblih... Jaké zklamání, nikdo neházel. Skvělá živá muzika, úžasná teta Kateřina, Saturnin i "pan Srnka". Nemám ráda srovnání divadla a filmu, ale zde se neubráním: "Budějičáci" se daleko lépe trefili do nálady i humoru knižní předlohy. Milé pohlazení. 90 %
Johanka, i-divadlo.cz

Saturnin, 7. 12. 2016

Asi nejlepší představení, které jsem v JD zatím viděla.
Týna

Saturnin, 29. 2. 2016

Vyborné představení. :-)
Martin Šachta

Saturnin, 2. 11. 2015

Dobrý den. Děkuji za včerejší představení Saturnin. Dlouho jsem se na něj těšila a stálo za to :-) Milé, vtipné, skvěle strávený večer. Moc děkuji. Určitě toto představení znovu navštívím.
Jana Premová

Saturnin, 25. 3. 2015

Dobrý den, chci moc poděkovat za skvěle prožitý večer. Představení bylo úžasné, moc vtipné. Herecké výkony dokonalé!!!! Pan Vodička perfektní :-)))))))) Díky, jen tak dále. Moc vám fandíme.
Lada S.

Saturnin, 9. 2. 2015

Právě jsem se vrátila z představení Saturnina. Moc děkuji za úžasně zábavný večer doplněný perfektní hudební kulisou! Všechny postavy prostě neměly chybu! Pobavila jsem se mnohonásobně více než u filmového zpracování.
Eliška S.

Saturnin, 5. 11. 2014

Moje milé divadlo, včerejší představení Saturnina (4.11) bylo skvostné. Tak úžasnou letní dovolenou v listopadu jsem ještě nezažila, děkuji moc moc moc. Ještě teď ráno, když píši se musím smát. Knížka je milá, filmové zpracování hezké, ale představení v JD je naprostá špička.
Pavla Brodcová

Saturnin, 16. 10. 2014

Na "jihočeském" Saturninovi jsem měla tu čest a radost být už potřetí a zase to bylo úžasné. Zase to bylo o něco lepší. Jedna z nejlepších činoher, vřele doporučuji!
Tereza

Saturnin, 3. 3. 2014

Saturnin - nečekaně skvělé!! A "Květinka Marta" - no prostě nevídaný a opravdu dokonalý koncert paní Bambasové. Skutečná komediální herečka. Děkujeme.  
Ema

Saturnin, 24. 2. 2014

No tak přátelé, tohle jsem opravdu ale opravdu nečekal. Saturnin v Jihočeském divadle není činohra! To je koncert, horská dráha a extáze! Bolí mě bránice a září mi oči. To byla paráda. Kdo neviděl, okamžitě shánějte lístky! Já tleskám, hluboce se klaním a volám bravo! A improvizace v dnešní hře? Úchvatná třešinka na dortu! :)  
Milan

Saturnin, 24. 2. 2014

Saturnin je BOMBA!Nenechte si ujít.A paní Bambasovou,i přes její veskrze nesympatickou postavu,nelze jinak než milovat.Díky za krásný večer.  
Jirka P.

Saturnin, 31. 1. 2014

Dobrý den, Saturnina jsem viděla potřetí a určitě ne naposledy. Vynikající představení kde se dovedně snoubí Jirotkův laskavý humor se skvělými vstupy pana Václava Vodičky. Kdykoliv se objeví na scéně, vzbuzuje v divácích záchvaty smíchu. Ať už je to fantastický vrátný, sestřička nebo nepřekonatelná srna, každá z jeho rolí rozesměje, pobaví a načerpá optimismem. A jako absolutní třešinka na dortu je jeho scéna s paní Danielou Bambasovou,jsou oba úžasní a květinka Marta prostě nemá chybu! Díky za tohle nádherné představení, po kterém ješte dlouho zůstává široký úsměv s dobrá nálada.
Kristina Machačová

Saturnin, 29. 1. 2014

Saturnina jsme viděli se ženou už po třetí. Vzali jsme na něj i naše přátele z Prahy, kteří byli zvědaví, co nás na něm tak baví. A pochopili. Byli nadšení, a chválili naše divadlo. A hlavně herce. Paní Bambasová je uchvátila svojí tetou Kateřinou a výstup před oponou jsme si připomínali ještě dlouho po představení. Je jedinečná. A pan Vodička a jeho srna, nebo vrátný? Děkujeme za krásný večer .Možná jsme blázni, ale ještě si ti zopakujeme.  
J.a O.Martínkovi
starší >>