Čert a Káča

Antonín Dvořák

operní pohádka premiéra: 26. 2. 2010 derniéra: 9. 4. 2011 počet repríz: 12

Jedna z nejznámějších českých pohádek Boženy Němcové o nebojácné Káče, chytrém ovčákovi a oklamaném čertovi.

 
Hudební nastudování Martin Peschík
Choreografie Sergej Škalikov
Asistent režie Jan Štěch
Hudební příprava Pavel Baxa, Vlastimil Rajecký
Představení řídí Zdeňka Dubská

 

Tato hudební pohádka patří spolu s Rusalkou k nejkrásnějším operním dílům Antonína Dvořáka. Mistrovsky propojuje lidové a humorné prvky s lyrickými a dramatickými. Každé její uvedení dává možnost prvního srozumitelného seznámení s žánrem opery pro nejmenší diváky, ale je i potěšením pro zkušené operní ctitele.Děti v doprovodu dospělých ZDARMA!Více...
Z vašich ohlasů

Čert a Káča, 17. 1. 2011

Dobrý den, dnes jsem se s dětmi vrátila z opery Čert a Káča. Musím konstatovat, že já i moje dcery jsme byly nadšené. Peklo bylo perfektní, čert i Káča i ovčák Jirka dokonalí. Moc děkuji za nádherný zážitek pro všechny.
Jana Martynková

Čert a Káča, 7. 12. 2010

Sobotní opera se všem moc líbila, krásná místa v hledišti zážitek násobila, takže jsme vezli jsem domů 45 nadšených dětí a rodičů.
Anna Činátlová

Čert a Káča, 7. 12. 2010

Dnes jsem byla na opeře Čert a Káča, kouzelné kouzelné nádherná výprava jenom vůbec nebylo rozumět pani Veselé na rozdíl od pani Volfové a všem ostatním, Ti byli neskuteční. Taky mne trochu úpřekvapilo zaplněné hlediště dětičkami, ale brala jsem to tak, že od 17 hod. to bylo hlavně pro ně, ale pro ostatní mělo být vstupné trochu levnější, ten požitek z nádherné opery nebyl stoprocentní.
Marie P.

Čert a Káča, 11. 10. 2010

Dobrý večer, chtěla bych touto cestou poděkovat za nezapomenutelný zážitek z Dvořákovy opery Čert a Káča. Paní Volfová byla úžasná. A peklo ! - To  nemělo chybu !!!
Karolína

Čert a Káča, 8. 3. 2010

Vážená opero Jihočeského divadla,   po shlédnutí vašeho nového nastudování Čerta a Káči mohu jen konstatovat, že se vám zcela naplnilo vaše přání. "Orchestr, solisté, sbor i inscenace učinily vše, aby opera byla skvěle provedena." Jako pravnuk skladatele Antonína Dvořáka toto konstatování mohu s velkou radostí udělit i opeře Jihočeského divadla pro její nové nastudování pradědovy pohádkové opery. Vedle výborných pěveckých výkonů a citlivého hudebního provedení mne uchvátilo hlavně herecké a scénické provedení. Opera je skutečně pohádková, divák má stále co sledovat a scéna i kostýmy skutečně velmi pohádkově a lidově dotváří celý pohádkový děj. Do tohoto pekla by se člověk skoro těšil a mohl by se divit, proč se tam kněžně nechce. Myslím, že i šlechetný záměr opery přivést na tuto pohádku dětského diváka se tímto provedením podaří naplnit plnou měrou. Přeji mnoho úspěšných repríz a hodně takto spokojených diváků.  
Antonín Dvořák IV., pravnuk skladatele

Čert a Káča, 4. 3. 2010

Návštěvy premiéry opery A. Dvořáka Čert a Káča 26.2. jsem skutečně nelitovala. Konečně česká klasická opera a je ve výtečném režijním pojetí J. Průdka. Zábava od začátku až do konce na vysoké úrovni. V roli Káči mě okouzlila mladá mezzosopranistka Michaela Kapustová, která nejen že zpívá svěžím, průbojným mezzosopránem, ale postavu doplnila skvělou hereckou kreací venkovského děvčete. To nevídáme na našich scénách často. Lze tedy souhlasit s předcházejícím názorem, že inscenace převyšuje hranice jihočeského kraje. Blahopřeji všem zúčastněným!
Hana Janoušková

Čert a Káča, 2. 3. 2010

Sobotní představení 27.2.Čert a Káča se nám mimořádně libilo. Zejména oceňujeme skvělý výkon paní Volfové, pěvěcky i herecky. Bravo!
M. a L. Červených

Čert a Káča, 1. 3. 2010

Bylo to skvele, obzvlaste peklo... cele se nam to velice libilo... gratuluji... !!! (...) celkove bylo predstaveni ale famozni presahujici ramec kraje ... Gratuluji a mnoho uspechu!
Jan Fanta

Čert a Káča, 1. 3. 2010

Sobotní operní premiera byla fantastická, pan Klečka, paní Veselá a paní Volfová jsou skvělí zpěváci. Měli jsme moc pěkný večer. Díky. 
J. Holá