Slepice

Nikolaj Koljada

komedie, 1.místo v divácké anketě Jihočeské Thálie premiéra: 16. 4. 2010 derniéra: 7. 4. 2014 počet repríz: 32
Takových let byly ve svém milém oblastním divadle za hvězdy a teď se objeví nějaká mladá slepice a všechno je vzhůru nohama.


 

Účinkovali

Alla, herečka
Diana, její přítelkyně, herečka
Nonna, mladá herečka
Fjodor, šéf činohry
Vasilij, úředník divadla
Dívka
Mladík
Z médií
MF dnes
15.4.2010
Deník
15.4.2010
Právo
16.4.2010
MF dnes
22.4.2010
Deník
31.5.2010
Sedmička
14.4.2011
Divadelní noviny
č. 8/2011
Mezinami.cz
26. 1. 2012
 
Dramaturgie Olga Šubrtová
Představení řídí a text sleduje Markéta Vejdovcová

 

Dvě herečky, kterým už doba, kdy mohly hrát Julie, dávno uplynula, se jako rozzuřené tygřice vrhnou na mladou kolegyni. Neváhají ji vytáhnout v noci z postele, protože jim bere nejen role, ale i muže a přízeň šéfa činohry. Na ten tanec ta slepice nikdy nezapomene! A s rušením nočního klidu si v takovouhle chvíli rozhodně hlavu lámat nebudou!Fotografie z představení / Petr NeubertVíce...
Z vašich ohlasů

Slepice, 29. 1. 2014

Výborně zahrané, vtipné a s dobrým hereckým obsazením. Vůbec nedokážu pochopit zdejší negativní komentáře.  
Martin

Slepice, 23. 4. 2013

SLEPICE jsou úplně nejvíc! Šílená jízda. Bránice nás bolí ještě teď :-D.Prostě BOŽÍ! Jen nechápeme, jak si to všechno natlučete do hlavy? Hlavně ta hlavní, paní Bambasová, to je asi hodně náročný. Jdeme ještě jednou!  
Barča a Klára

Slepice, 26. 4. 2012

Absolutní zklamání ... vulgarita, řvaní, děj o ničem ... bylo to prvé a pevně věřím naposled, co jsem Jihočeské divadlo opustila o přestávce (a jak jsem si všimla, nejen já).
Jitka B.

Slepice, 13. 1. 2012

U mne se bohužel tahle hra naprosto minula účinkem. Přehnané nereálné reakce, lidé v hledišti se smáli spíše vulgárnímu slovníku než vtipným dialogům. Místy jsem se výrazně nudila. Nechápu, za co mohla vyhrát Thálii.
Kateřina Pražáková

Slepice, 9. 1. 2012

Děkuji za překvapivě dobré představení Slepice. Viděl jsem mezi svátky a velmi jsem se pobavil. Do Malého divadla nechodím, trpím fobií ze stísněného prostoru, a tak jsem rád, že jsem toto představení měl možnost zhlédnout. Výkony všech herců byly výborné, (jen jsem chvílemi nerozuměl p. T. Branné), ale p. Bambasová opanovala celé jeviště svým charisma a komediálností, takže bylo velmi těžké spustit z ní oči. Výborné!
Pavel Lipný

Slepice, 30. 5. 2011

Dobrý den, právě jsem nečekaně narazila na internetové ohlasy k inscenaci  hry Slepice, kterou jsem před několika lety přeložila do češtiny :). Moc mě těší, že ji herci i diváci vzali za svou. Všem, kteří inscenaci vytvořili a také všem divákům, kteří dokázali ocenit její vtip i smutek moc děkuji.
Gabriela Albrechtová

Slepice, 18. 4. 2011

Slepice mě nezklamala.Velký obdiv i uznání paní Daniele Bambasové jsou na místě!Bravo  a děkuji!!!
Roman Hanuš

Slepice, 8. 3. 2011

Ještě dlouho po "oponě" jsme byli v zajetí smršti, kterou rozpoutali a po celé představení udržovali naprosto báječní účinkující. Všichni! V takové skvělé společnosti ještě nad ostatní vyniknout by se mohlo zdát nemožné, paní Bambasové se to ale přesto podařilo. Úžasný zážitek a obrovská legrace. Ze srdce děkujeme a gratulujeme!
Drbohlavovi

Slepice, 10. 2. 2011

Ukřičené, přehrávané, trapné a nudné. Bohužel pro mě obrovské zklamání.
Petr Kuba

Slepice, 24. 1. 2011

Děkuji za skvělý večer se Slepicemi... všichni byli výborní a já jsem se smála až jsem plakala... zvláště za to děkuji paní Hlaváčkové!
Jana Malá

Slepice, 12. 1. 2011

Děkujeme za překvapivě vydařený večer. Netušili jsme, že Slepice je tak skvělé představení. Moc jsme se pobavili. Herci byli výborní. Paní Bambasová, buďte tu ještě "třista let!"
manželé Novotní

Slepice, 3. 1. 2011

Paní Bambasová, váš výkon ve hře Slepice je ohromující. Přeji Vám i nám, divákům do nového roku další takové role, a celému divadlu přeji nadšené diváky a přízeň magistrátu. S úctou R. Vaníček
Robert Vaníček

Slepice, 9. 12. 2010

Navazuji na ohlas z 8.12. - Slepice je pro vnímavého, citlivého a zkušeného diváka, nikoliv pro sjížděče seriálových Růžových zahrad.
Břetislav Pečvar

Slepice, 8. 12. 2010

Herci  se snažili, ale hra je dějově prázdná, místy až trapná a hlavně zbytečně natahovaná. Pro mne veliké zklamání, a jak jsem tak poslouchala hlasy kolem, nejen pro mne.
Dagmar Jarešová

Slepice, 5. 11. 2010

Na představení Slepice jsem se nijak extra netěšila... ale to jsem neudělala dobře. Bavila jsem se od začátku do konce. Všichni herci vytvořili úžasnou atmosféru a stejně tak i ti, co byli vidět nejméně - jejich sousedé. Paní Bambasová byla úžasná! Michal Lang jako režisér opět nezklamal Na představení půjdu určitě ještě jednou, minimálně proto, abych si užila neskutečný výkon paní Bambasové. BRAVO! BRAVO! a mnoho dalších úspěchů!
Magdalena Křepelová
starší >>