Kupec benátský

William Shakespeare

hra premiéra: 23. 10. 2009 derniéra: 19. 2. 2012 počet repríz: 27

Ručit za svůj dluh librou masa z vlastního těla muži, kterého jste smrtelně urazili, je životu nebezpečné.

 

Účinkovali

Dóže benátský
Antonio, kupec benátský
Bassanio
Graziano
Lorenzo
Shylock, benátský Žid
Jessika, jeho dcera
Lancelot Gobbo
Starý Gobbo, Lancelotův otec
Tubal, Shylockův přítel
Porcie, dáma z Belmontu
Nerissa, její společnice
Princ marocký a Princ aragonský, Porciini nápadníci
Baltazar, dráb a další
Dokumenty
Plakát k představení
foto Ivan Pinkava, design Robert V. Novák
Z médií
MF dnes
2.11.2009
Deník
29.10.2009
Sedmička
č. 29/2009
MF dnes
22.10.2009
Deník
23.10.2009
Právo
23.10.2009
Právo
5.11.2009
Divadelní noviny
1/2010
Svět a divadlo
2/2010 - komparativní recenze
Deník
30. 11. 2011
 
Dramaturgie Olga Šubrtová
Představení řídí Jaroslav Kukrál

 

Antonio, kupec z Benátek, z lásky ke svému příteli Bassaniovi podepíše židovskému lichváři Shylockovi podivný dlužní úpis. Nesplatí-li dohodnutou sumu včas, jako pokutu smí Shylock vyříznout libru masa z té části jeho těla, kterou si sám zvolí. V době, kdy Antonio podepisuje, má lodě plné zboží na moři a vše bere jen jako žert a neškodnou zlomyslnost. Jenže Štěstěna je vrtkavá, moře zrádné a lodě potopitelné...Překlad / Martin Hilský, fotografie z představení Petr NeubertZ vašich ohlasů

Kupec benátský, 18. 1. 2012

Představení jsem zhlédla dnes a nelíbilo se mi. Bylo to zejména kvůli výpravě - nesourodost scény a kostýmů. Kostýmy byly příšerné. Shakespeare by si zasloužil dobové kostýmy i scénu. Benátky a Itálie vůbec jsou krásné a toto bylo ne moc povedené. Scénu bych ještě odpustila, kostýmy však nikoli! Zajímal by mě názor tvůrce, co tím chtěl říci. Děkuji za odpověď.
Jana Stachová

Kupec benátský, 2. 12. 2011

Kupec benátský je boží, škoda že už se nebude hrát :-(. Výborná hra, úžasní herci, a krásný úsměv Václava Lišky :-)
Šári

Kupec benátský, 1. 12. 2011

Dobrý den, výborné představení, výkony všech herců byly přesvědčivé a vcelku vytvořily skvělý zážitek. Nezapomenutelný dojem ve mě zanechal pan Petr Šporcl v roli žida. V některých chvílích mě úplně mrazilo. Jen jsem moc nepochopila mobilní telefon v této hře, jinak super.
Eva P.

Kupec benátský, 14. 2. 2011

Herecké výkony úžasné, ale kulisa dobová a kostýmy a rekvizity  nikoli - to mě zklamalo a kazilo celkový dojem... ocenila bych výběr buď klasického zpracování nebo moderního, toto pojetí jsem nepochopila... Děkuji a mnoho spokojených diváků přeje
Martina Jakešová

Kupec benátský, 31. 1. 2011

Od začátku do konce jsem se opravdu bavila,bylo to moc dobré a zábavné :-) Jen tak dál....
Petra

Kupec benátský, 26. 10. 2010

Vím, je to ostuda, ale až včera jsem poprvé viděla Kupce beátského - děkuju za úžasný představení, pan Petr Šporcl exceloval a Lukáš Pečenka do hry přinesl hravost, švih a říz :-). Ještě teď jsem omámená :-D. No a příští měsíc se těším na KOMUNISMUS.
Jana Kadlecová

Kupec benátský, 27. 11. 2009

Pane Šporcle, děkuji! Nikdy mě žádné představení nedojalo k slzám, a teď jsem plakala hned dvakrát: po Vašem monologu o židovství a zhroucení nad rozsudkem. Dáváte do svého přednesu tolik emocí, že jsme si toho my diváci prostě nemohli nevšimnout a prožili jsme to spolu s Vámi. Všichni herci nás už po asi sedmém nástupu na děkovačku museli nenávidět, ale nemohli jsme si pomoct! Ještě jednou díky
Petra Douchová

Kupec benátský, 10. 11. 2009

Kupec benátský - díky, nádherný zážitek. Nezapomenutelný pan Šporcl, tradičně výborní pánové Volejník a Nevěčný a mladý přírustek Václav Liška - už se těším na jeho další role :-)
Barbora Stluková

Kupec benátský, 10. 11. 2009

Kupec benátský je skvělé představení, Ondřej Volejník a Václav Liška byli včera úžasní. Pánové dík za hezký večer. 
Marta Strnadová

Kupec benátský, 2. 11. 2009

Výborné představení Osiřelý západ. Ondřej Volejník a Martin Hruška byli naprosto skvělí. Kupec benátský - nemám slov, prostě DOKONALÉ. Volejník je úžasný, nemá chybu :-)
Alena M.

Kupec benátský, 29. 10. 2009

Kupec benátský! Nejlepší! Skvělé od A do Z! Volejník, Veselý, Hollá, Nevěčný - díky! 
Tomáš Hladík

Kupec benátský, 29. 10. 2009

Vážené dámy, pánové. Děkuji moc za povedenou premiáru Kupce benátského. Úprava a "zkrácení" Shakespearizmu ve Vašem provedení bylo skvělé. Fantastický výkon pana mistra Petra Šporcla se mi vryl pod kůži, probudil nečekané emoce, kterým se nelze ubránit. Jeho monology a ztělesnění žida Shylocka bylo šíleně přesvědčivé. Odlehčující, veselé epizody ostatních aktérů, neměly také žádnou chybu. Děkuji za příjemný večer. 
Compel

Kupec benátský, 26. 10. 2009

Chtěla bych všem aktérům k dnešní premiéře popřát z Prahy "Zlomte vaz" a těším se, že se na vás přijedu brzy podívat. A Václave "tfuj, tfuj, tfuj" na nové scéně, mum
Ivana Lišková