Pták Ohnivák

Igor Stravinskij

baletní dvojvečer premiéra: 19. 3. 2010 derniéra: 24. 1. 2011 počet repríz: 11

Baletní dvojvečer složený z baletů Podivuhodný mandarín (Béla Bartók) a Pták Ohnivák (Igor Stravinskij). Balet Pták Ohnivák získal Cenu Divadelních novin za nejlepší baletní inscenaci roku 2010.

Dokumenty
Pták Ohnivák
foto / Jiří Tvaroh, design / Marek Vácha
Z médií
MF dnes
17.3.2010
Právo
17.3.2010
Deník
18.3.2010
MF dnes
19.3.2010
Právo
19.3.2010
Sedmička
25.3.2010
Divadelní noviny
19.9.2010
 
Režie, choreografie a scéna Attila Egerházi
Scéna / Pták Ohnivák Attila Egerházi
Scéna / Podivuhodný mandarín György Árvai
Světelný design Péter Kovács Gerzson
Představení řídí Attila Egerházi

 

Pták Ohnivák je proslulý balet na motivy ruských strašidelných pohádek. „Taneční pantomima“ Podivuhodný mandarin odkrývá naopak skryté běsy v každém člověku bez rozdílu pohlaví.Více...
Z vašich ohlasů

Pták Ohnivák, 26. 1. 2011

Díky za představení Pták Ohnivák, bylo to fakt super. Silný zážitek ,pro mě i kamarádky, nás přesvědčil o nepřehlédnutelných kvalitách  tanečního souboru divadla!!! BRAVO!
Petra

Pták Ohnivák, 10. 1. 2011

Připojuji se k názoru paní Andrey Poštuskové. Ještě mám pocit, že současná kultura trochu pohrdá něčím takovým, jako je lyrika, ladnost či půvab. Je jasné, že v Mandarinovi pro to moc prostoru není, ale v Ohnivákovi byla místa, kde hudba nabízela více kontrastů. Myslím, že kostýmy moc nepodpořily vynikající výkony tanečníků. V zakoupeném programu jsem též postrádala obsah libret obou baletů.
Dagmar Plojharová

Pták Ohnivák, 23. 12. 2010

Díky za vydařené představení.  Mandarín - výborné výkony tanečníků, obdivuhodná jejich fyzická kondice, Pták Ohnivák pouze opakuji - skvělé výkony tanečníků, projekce i hudba... tady jedna připomínka, včera bylo z reprosoustavy slyšet výrazný šum, nevím, zda-li to bylo kvalitou nahrávky či technickými problémy. Jinak se podařilo panu Attilovi Egerházimu udělat balet jč. divadla na velmi dobré evropské úrovni, o několik tříd výše než-li zde bylo zvykem. Jenom škoda, že soubor baletu tančí před poloprázdným hledištěm.
Lída a Honza

Pták Ohnivák, 11. 11. 2010

+ Bylo to úchvatné, nové, sthující! Výjimečný zážitek! - Ta hudba je stále strašně nahlas! (A to jsem řádně "proškolen" na vysoké hlasitosti z mnohých rockových klubů...)
Ondřej Kroutil

Pták Ohnivák, 4. 5. 2010

Dnes jsem s přáteli navštívila představení Pták Ohnivák/Podivuhodný Mandarín. Tanečně bylo představení skvělé, ale zklamaly mne kostýmy, především u Ptáka Ohniváka. Dámy vypadaly jak z poválečné doby. Vše bylo tmavé a nevynikly postavy. Mrzí mne, že není tanečníkům vidět do obličeje. Hudba byla chvílemi tak ohlušující, že to bylo až nepříjemné a bolelo to do uší. Před tanečním uměním představitelů smekám, ale výprava nebyla nejšťasnější.
Andrea Poštusková

Pták Ohnivák, 23. 4. 2010

Pták ohnivák je super představení! Moc se mi líbilo,díky patří všem tanečníkům, kteří byli opravdu skvělí. Můžu všem jen doporučit. S pozdravem Agáta
Agáta

Pták Ohnivák, 30. 3. 2010

Díky za super představení. Z Mandarína jsem měla husí kůži a i přes počáteční technické problémy po začátku druhé poloviny večera mě Pták Ohnivák zcela dostal - skvělé výkony tanečníků, projekce i hudba... dohromady zážitek, který vřele všem doporučuji!!! Bravo!!!
Romana Vrubovská

Pták Ohnivák, 23. 3. 2010

Pana Zdenka Mladka velice obdivuji, stejne tak cely soubor baletu. Samozrejme mu budu fandit. Balet je velice krasny, poprve jsem si to uvedomila na Vasem baletnim predstaveni Carmen. Od te doby jsem velice nadsena timto umenim. Timto sklanim hlubokou poklonu celemu Jihoceskemu divadlu. Vam vsem.
Hana Legátová

Pták Ohnivák, 23. 3. 2010

Vážení příznivci, ale i odpůrci nového pojetí baletu Jihočeského divadla. Neuplynulo mnoho času, kdy jsme měli možnost shlédnout představení Carmen, které nás okouzlilo. Vždy však zůstává malý otazník. Čím nás překvapí příště pan Attila Egerházi? Naše odpověď zní: Další baletní premiérový večer s Podivuhodným mandarínem a Ptákem Ohnivákem nás zkrátka opět dostal, a to v nejlepším smyslu slova. Při prvních tónech Bartókovy expresivní hudby jsme zažili doslova pozitivní šok. Uchvacující hudba, brilantní výkony všech protagonistů, mistrovsky výtvarně a neotřele pojatá scéna, k tomu není co dodat. Ale to nebylo zdaleka vše. Druhá část večera patřila Stravinskému a Pták Ohnivák dostal "nový šat". Stálo to za to. Stravinského hudba poskytla něžný a současně silný prožitek všem citlivým duším, nejenom uším. Bylo to jako milující objetí. Výkony baletních umělců byly bravurní. Gratulujeme. Pan Attila Egerházi pomalu stoupá spolu se všemi, kdož se spolupodílejí, po pomyslných schodech vzhůru. Bravo a hodně vnímavých diváků. Máme opět ten intenzivní pocit, že nebýt při tom by nás ochudilo o fascinující prožitek síly a krásy baletního umění.
Ivana a Vladimír Bednářovi