Babička

Božena Němcová

činohra s hudbou premiéra: 17. 6. 2005

Slavné pojetí Babičky, zrozené v divadle Husa na provázku, přichází - trochu jinak - i před otáčivé hlediště!

 

Účinkovali

Babička
Barunka-Božena Němcová a další
Adélka
Jan
Vilím
Pan Prošek
Paní Prošková
Paní Prošková-Kovářka a další
Sultán
Tyrl
Viktorka
Kněžna-Hortenzie a další
První zpěvačka-Kristla-Babička II.
Druhá zpěvačka-kmotra Novotná a další
Kořenářka
Matka Viktorky a další
Čas
Míla-car Alexandr-Jiří a další
Mlynář
Myslivec z hor-Picollo a další
Myslivec z údolí
Černý myslivec a další
Josef II.-otec Viktorky a další
Černý sluha
Bílý sluha
Houslista
Bicí
Z médií
MF dnes
16.6.2005
Právo
18.6.2005
 
Hudební nastudování Josef Sychra
Asistent režie Martin Hruška
Pohybová spolupráce Zoja Mikotová

 

Obrazy venkovského života, revue podle Boženy Němcové. Divadelní scénář napsali Ivo Krobot a Petr Oslzlý.Více...
Z vašich ohlasů

Babička, 20. 7. 2005

Ohlas: Představení Babička (15.7.) bylo okouzlující. Jsem ráda, že to nebyla žádná trapná parodie na klasické dílo. Bylo to vtipné, moderní, přesto si zachovalo klasický ráz. Oceňuji vtipné nápady (sjezd myslivce z hor, loutkoví psi) a promyšlené scény (živý betlém, obrazárna u kněžny, symbol času, monolog autorky). Herečka Lenka Krčková má velmi příjemný hlas. Líbilo se mi, že zaznělo tolik pranostik a lidových rčení. A také, že klasický duch díla byl vtipně oživen. Ale paředevším se mi líbilo, že každý herec na scéně, na kterého bylo vidět, pořád hrál. I v pozadí se stále něco dělo. Herecké výkony byly skvělé, umluvit takový prostor je opravdu náročné. Občas to však zazkřípalo v pěveckých výkonech, ale celkový dojem z představení naprosto překryl tyto drobné mouchy. A naposled- herecký výkon Tomáše Drápely se mi vždycky líbí. Nezklamal mě ani tady. Těším se na další představení. S pozdravem Kateřina Hálová
Kateřina Hálová, studentka

Babička, 15. 7. 2005

Vaše „otáčko“ som navštívila prvý raz a tiež inscenáciu klasickeho diela B. Nemcové som uvidela tiež prvýkrát. Bola som úplne uchvátená. Veĺmi sa mi páčilo ako ste s predlohou moderne naložili. Len tak daľej!
Andrea Laciaková

Babička, 15. 7. 2005

Babička 14.7. Herců mnoho, diváků taktéž.Reakce mého diváckého (víceméně studentského okolí - schůdkařů) - nebylo to nic moc. Částečně se s tím dá souhlasit, čekal jsem větší \"odpich\" celého představení, čímž nemíním, že by aktéři měli ještě potřeštěnějii lítat parkem sem tam. Zklamán jsem (promiňte ,paní Šimonová) výkonem titulní představitelky. Mám dojem, že jí role v takovémto pojetí nesedla. Moje poděkování Pavlu Oubramovi a Taťaně Kupcové. Apropó - záznam hudby se mi zdál zvukově trochu nevyvážený a \"hvízdání\" prstů na strunách při přehmatávání se snad dá technicky potlačit (kytara).
Pavel Mörtl

Babička, 13. 7. 2005

V úterý 12.7. jsem navštívil v Českém Krumlově s rodinou představení Babička a byl jsem tak překvapen, že musím krátce reagovat. Zmíněná hra mi připadala jako nějaká výchovná estráda z dob socialismu a její nudnost dokumentovalo i to, že moje osmileté dítě v půli představení usnulo... Vůbec jsem nepochopil, pro koho je tento kus určen. Babička jen neustále někoho kárala a nebo se modlila, chvílemi jsem si nebyl jistý, jestli se dívám na komedii, tagédii či frašku a jen krásné prostředí okolního parku mi pomohlo vydržet na sedačce dvě a čtvrt hodiny.
P.K.

Babička, 8. 7. 2005

Díky za Babičku. Mé manželce i mě se velmi líbila. Velmi chválím nasazení herců, obzvláště pak mladých Dany Verzichové, Pavla Oubrama a Tomáše Drápely. Dobrý byl i "Sultán" a "Tyrl". :)
Petr Vaněk

Babička, 7. 7. 2005

Jsem kazdorocnim navstevnikem otaciveho hlediste v Krumlove. Letos jsem byl bohuzel zcela zklaman predstavenim Babicka. Cela hra je prilis staticka, nudna. Svuj nazor pisi proto, ze jsem se pred navstevou snazil dopidit nejakych recenzi (prece jen vstupne pro 5 osob neni levna zalezitost) a jedine, co jsem vsude nasel byl zkopirovany text \"Slavné pojetí Babičky, zrozené v divadle Husa na provázku ...\". Sve rozcarovani bych pripsal hlavne na vrub \"slavnemu zpracovani\" a spatnemu pojeti role babicky (neustale karajici; dle meho nazoru navic nevhodne obsazene). Dale pak postave knezny. Opravdu jsem zklaman. Verim, ze z pristich predstaveni budu mit radost jako tomu bylo v minulosti.
Ladislav Nagy

Babička, 28. 6. 2005

Milé divadlo.Strašně moc se mi líbilo představení na otáčku Babička. Musím říct že to bylo zvláštně a hezky podané.Jen mě mrzí že tam zrovna nehrál pan Hanus.Je to můj nejoblíbenější divadelní herec.Jsem ráda že je zpět.Už ted´ se těším na srpen na ženy Jindřicha VIII. A Vám přeju hodně štěstí a více diváků než máte ted´ Děkuji
Radka Kocmichová

Babička, 22. 11. 2004

To s tou Babičkou v Krumlově myslíte vážně ? Už se nedivím, že tu točnu chce někdo zrušit...
Petr Kotelník