Na tý louce zelený

Jaroslav Beneš

limonádová opereta premiéra: 8. 10. 2004 derniéra: 30. 12. 2010 počet repríz: 39

Veselá česká opereta o tom, že na tý louce zelený se nepasou vždycky jen jeleni…

 

Účinkovali

Jan Skalický
Alena Skalická
Jiří Miláček
Bruno Eisenkulka
Václav Bulfínek
Matěj Štětivec
Barbora Štětivcová, jeho žena
Hančí Štětivcová, jeho dcera
Z médií
MF dnes
9.10.2004
 
Hudební nastudování Martin Peschík
Choreografie Petr Miller
Sbormistr a asistent dirigenta Josef Sychra
Asistent režie Jan Štěch
Představení řídí Zdeňka Dubská

 

Psal se 28.červen roku 1935, když z jeviště nuselského „Tyláčku“ poprvé zazněly šlágry „hodné mistrů“ – pochod „Co by bylo do myslivce“, slowfox „Venoušku, Venoušku, to se dělá“, valčíkový duet „Na tý louce zelený roste babyka“, valčík „Já bych chtěl mít tvé foto“ a další známé melodie, které jsou vtipně začleněné do příběhu o tom, co se stane, když si nová majitelka zděděného panství Alena Skalická pozve ke spolupráci mladokomicky potrhlého docenta zemědělských věd Bulfínka a zamiluje se přitom do svého zaměstnance, lesního inženýra Jiřího Miláčka. A do toho všeho se navíc zapletou hajný Štětivec a jeho okatá dcera Hančí. Tento prvotřídní český operetní bestseller byl vzápětí zfilmován a dostalo se mu té cti, že doslova zlidověl. Nechcete si jej z jeviště Jihočeského divadla připomenout?Z vašich ohlasů

Na tý louce zelený, 31. 12. 2010

Výborné představení,skvělé herecké výkony. Škoda, že to bylo naposled, bylo to příjemné zakončení roku. DĚKUJEME.
Prášilovi

Na tý louce zelený, 19. 11. 2010

Bylo velmi příjemné po roce a púl opět navštívit vaše divadlo. Komedii Na tý louce zelený jsme již viděli potřetí a zase jsme se báječně bavili. Všichni hlavní aktéři včele s panem  Veselým byli skvostní. Těšíme se na další operetu, chceme se bavit.
Eva Sýkorová

Na tý louce zelený, 20. 11. 2009

Dobrý den, dne 19.11. jsme shlédli představení Na tý louce zelený, operetu jsem viděl už 2x v provedení Hudebního divadla v Karlíně, ale toto představení nás velice pobavilo. Opereta je protkána samými známými melodiemi s velice pěknou provedenou instrumentací. Solisté, sbor i orchestr JD předvedli velice pěkně provedené představení a tím i děkujem a budem se těšit na operní či operetní představení.Rád bych se touto cestou zeptal jestli v dohledné době operní soubor nebude připravovat zahraniční muzikál...Hello Dolly, My fair lady, ap?Ještě jednou děkujem za přijemně strávený večer s lehkou múzou operetou v podání Jihočeského divadla.
Petr Laboutka

Na tý louce zelený, 15. 5. 2009

29.4.2009 jsem s klienty TyfloCentra Brno, o.p.s., regionálního pracoviště Znojmo, navštívila operetu Na tý louce zelený. Pro naše klienty, kteří jsou zrakově postižení, jsou návštěvy hudebních představení velkým zážitkem. Zároveň je ale pro ně důležité, aby si měli možnost doplnit chybějící zrakové vjemy - např. haptickou prohlídkou kopstýmů po představení. Váš soubor nám toto umožnil a tak si paní Nikol (jiné klientky musely jet domů, protože měly odvoz, který na ně nemohl čekat) mohla po představení prohlédnout rekvizity a kostýmy v zákulisí. Chtěla bych vám všem za tento vstřícný přístup poděkovat. Prohlídka kostýmů a rakvizit byla pro paní Nikol velkým zážitkem a hodně jí právě shlédnuté představení dokreslila.
Mgr.Jana Puchegger Chadalíková

Na tý louce zelený, 10. 3. 2008

Operetu Na tý louce zelený jsme již viděli podruhé, moc jsme se bavili.Zdálo se nám toto představení ještě lepší než před rokem. Panové Voráček,Veselý a dámy Hošpesová a Volfová byli super. Určitě navštívíme toto představení ještě jednou a vezmeme s sebou všechny známé. Ještě jednou díky moc za hezký večer.   Petr V.  
Petr V.

Na tý louce zelený, 10. 11. 2004

Děkuji za super náladu, kterou mi vytvořilo včerejší představení \"Na tý louce zelený\". Profesor Bulfínek a slečna Hančí, ale i hajný Štětivec a paní Barbora byli úžasní.
Jitka

Na tý louce zelený, 13. 10. 2004

Byl jsem na premiéře limonádové operety ,, NA TÝ LOUCE ZELENÝ,, a velmi mne to nadchlo. Děkuji za tento krásný zážitek.
Libor Stach