Falstaff

Antonio Salieri

Opera - buffa o dvou jednáních. premiéra: 28. 5. 2004 derniéra: 25. 2. 2005 počet repríz: 16

Přerozkošná a převýborná hudební komedie o tlustém rytíři Janu Falstaffovi a dvou veselých paničkách z Windsoru jakož i o jejich (skoro) parohatých mužích.

 
Korepetitor Josef Sychra
Představení řídí Zdeňka Dubská

 

Z ohromného jevištního díla A. Salieriho čas prověřil jen nemnoho oper. Jednou z těch "věčně zelených" je veselohra o trojím vytrestání záletného řytíře Sira Falstaffa dvěma veselými paničkami z nedalekého Windsoru. Ano- stejně jako v oblíbené Shakespearově komedii se ocitneme v alžbětínské Anglii, tentokrát však obohaceni navíc o elegantní a vtipnou hudbu. Uvedeme v české premiéře v novém překladu Jana Panenky.Více...
Z vašich ohlasů

Falstaff, 8. 3. 2005

Moc děkuji, že jste hostovali dne 25.2.2005 v Praze na festivalu Opera 2005. Vaše inscenace Falstaff je opravdu povedená - skvělý výběr autora, dobré nastudování, scéna a kostýmy nepřemrštěné, vtípky nerušící hudbu, naopak dodávající pravdivost podtitulu opera buffa. Nyní jsem právě zjistil, že dáváte i zajímavější kousky - např. Hubičku, Nápoj lásky, Jakobína. Škoda, že nejsem z Budějovic. Doufám, že v roce 2007 na festivalu Opera opět předvedete něco zajímavého. Moc se těším, Petr Hoffmann.
Petr Hoffmann