Maja

Marina Carr

hra premiéra: 2. 4. 2004 derniéra: 17. 3. 2005 počet repríz: 11

Sedm statečných žen ve společnosti jediného muže v originální současné irské hře letos právě čtyřicetileté autorky.

Z médií
MF dnes
31.3.2004
MF dnes
1.4.2004
 
 

Překlad / Jan HančilZ vašich ohlasů

Maja, 2. 3. 2005

Toto mé sdělení bohužel nebude patřit mezi pozitivní. Jsem velice rád, ze \"super poetická irská hra\" Maja mela již svou derniéru. Je to za posledních 10 let to nejodpornější, co jsem v divadle shlédl. Přečetl jsem si předešlé ohlasy na tuto \"epizodu\" a mohu říci, že nesouhlasím s tím, že hrající herci nebyli dostatečně talentovaní. Naopak! Od malička se v divadlech pohybuji a zejména mezi zpěváky a tanečníky mám hodně přátel. Inklinuji však také k činohře. Proto jsem pobouřen tím, proč vynikající herci vašeho divadla musí (nebo snad chtějí) hrát takovýto naprosto fádní, nudný, neatraktivní a sprostý brak. Estetické cítění každého člověka je pochopitelně odlišné, ale snad se s vámi, tj. s vaším vedením shodnu na tom, že divadlo nás všechny má především zušlechťovat a poučovat. Pokud se chci bavit o kravinách a to ještě slovníkem \"hospodským\" nehodlám za to platit vstupné do divadla. Vedle tak výborně ztvárněných psychologických, dramatických titulů, jako např. Ka špar Hauser, Labutí jezero, Večer tříkrálový, Hubička aj. mi přijde tento experiment jako zbytečné využití času herců. Nejsem žádný mnich ani upjatý chytrolín. Avšak neočekávám v divadle slovní obraty jako např, cituji ze hry Maja: píča z ryby, blbej čurák...\". A to není jediné, co mě popudilo. Mám rád moderní hry, avšak toto s uměním nemá nic společného.
Ladislav Němec

Maja, 2. 3. 2005

Milé divadlo, za posledních 5 let nemohu prohlásit, ze bych byla na vasem divadle s nečím výrazně nespokojena. Samozřejmě něco se povede více, něco méně, avšak po shlédnutí představení Maja se musím a chci ozvat. Proboha, to snad nemyslíte vážně? Takovou iritující slátaninu představovat publiku. Vždyť to ani nepatří na divadelní prkna. Moderní je moderní - to jistě, ale věc bez smyslu oslovit a zaujmout není námětem pro zamyšlení, a už vůbec ne ve vaší verzi. Nebo snad chcete přilákat do divadla více mladých? Jedině tak si tuto situaci vysvětuji. Když pubescenti zjistí, že se v divadle mluví jako na diskotéce - tedy sprostě, jistě k vám přijdou. Jsem zklamána!!!
Jana Levá

Maja, 13. 1. 2005

Jsem jen občasný divák, ale včerejší představení MAJA - to byl přímý zásah! Bylo to krásné, silné, strhující. Děkuji za hezký večer. Bohuslav
Bohuslav

Maja, 22. 11. 2004

Vážené Jihočeské divadlo,i když tady nemí moc pozitivních ohlasů na představení MAJA,mně se moc libilo.Herecké výkony mi taky připadaly velmi dobré a profesionální.V tomto představení jsem měla smíšené pocity,bylo to zkrátka hodně emocionální.Něhoho to chytlo za srdíčko ,někoho ne.Já a celá moje rodina děkujeme za pěkně strávený večer.
Zuzka

Maja, 18. 11. 2004

Já osobně bych Maju chápal spíše jako chvályhodný pokus předvést na prknech JČD současnou dramatiku. Nicméně z jalové krávy se tele vymámit nedá. Za to, že ta hra nemá děj, herec ani herky na jevišti nemohou...
Pavel

Maja, 27. 10. 2004

Měli by jste se konečně zamyslet nad tím,proč k vám do divadla přestávají chodit diváci!!!Byli jsme se ženou a přáteli na představení MAJA a odcházeli jsme naprosto otrávení.Nechápeme proč tuto krásnou a poetickou hru hrají tak průměrní herci,kteří navíc ani neodpovídají svým typem...pan Hruška a paní červenková se hodí spíš do Portugálie-to je jejich \"parketa\",ale na takovou roli nemají ani vizáž ani charisma a ani herecké schopnosti!Oni za to nemohou,ale bylo to opravdu šílené.A nebylo to poprvé.Proč například nehrála Maju paní bambasová ...Tato skvělá herečka se v poslední době objevuje ve stále menších roličkách.Pokud takto budete pokračovat,tak do divadla lidi přestanou úplně chodit.Měli by jste se občas diváků zeptat,koho aco chtějí vidět !!!!Hodně štěstí a lepší výběr!
Karel Dostálek