Don Quijote

Ludwig Minkus

velký klasický balet premiéra: 5. 3. 2004 derniéra: 16. 12. 2005 počet repríz: 6

Navštivte s námi pravou španělskou svatbu s Rytířem dlouhé postavy, jeho zbrojnošem Sancho Panzou, vévodou Camachem a ohnivými milenci Quiterií a Basiliem. Kdo si nakonec koho vezme se dozvíte o premiéře 5.3. 2004 v DK Metropol.

 

Účinkovali

Don Quijote
Sancho Panza
Basil
Kitri
Lorenzo, otec Kitri
Vévoda Camacho
toreador Espada
pouliční tanečnice
květinářka
Amor
chlapec
cikán
cikánka
toreador
Z médií
MF dnes
5.3.2004
 
Choreografie a režie Libuše Králová
Hudební příprava Ludmila Izugrafovová
Asistent choreografa Sergej Škalikov
Představení řídí Zdeňka Dubská

 

Slyšeli jste operu Felixe Mendelssohna-Bartholdyho Camachova svatba? Četli jste kapitoly XIX – XXII z druhého dílu Cervantesova románu Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha? Že ne? Nevadí! O tomtéž vypráví beze slov - jen krásným pohybem - stejně úchvatně klasický balet Ludwiga Minkuse (1826 – 1917). Měl premiéru v moskevském Velkém divadle 26.12. 1869 v choreografii Maria Petipy a od té doby se v nesčíslných podobách vrací na všechna světová jeviště. Ovšem na naše českobudějovické zavítá poprvé! V choreografii a režii Libuše Králové, v hudebním nastudování Martina Peschíka, na scéně Stanislava Burdy a v kostýmech hostujícího Josefa Jelínka.Z vašich ohlasů

Don Quijote, 8. 3. 2004

Děkuji Vám za krásný zážitek z premiéry baletu Don Quijote. Zaujalo mě hlavně plné nasazení sólistů při velmi náročné choreografii. Celý baletní soubor skvěle nejen tančil ale i hrál a vytvořil tak dokonalou atmosféru, která zůstane na dlouho zapsána v paměti všech, kteří jsme měli to potěšení zůčastnit se tohoto výborného představení.
Leokadie Vladyková