Čarostřelec

/ Otáčivé hlediště

Carl Maria von Weber

romantická opera premiéra: 25. 6. 2009 derniéra: 29. 8. 2010 počet repríz: 21

Romantická pohádková opera v režii filmového režiséra Zdeňka Trošky v českém překladu.

 
Hudební nastudování a dirigent Martin Peschík
Dirigent Klaus Linkel
Scéna a kostýmy Jan Růžička
Choreografie Libuše Králová
Sbormistr Josef Sychra
Asistent dirigenta Pavel Baxa
Asistent režie Jan Štěch
Hudební příprava Pavel Baxa, Vlastimil Rajecký
Představení řídí Zdeňka Dubská

 

Weber jako skladatel vyšel původně z klasicismu. Čarostřelec měl světovou premiéru v roce 1821 v Berlíně. Jeho tajuplně pohádkový příběh vyrůstá především ze skladatelova obdivu k přírodě podvečerní a noční a vychází z tradic lidového vyprávění s hororovým podtextem. Příběh „čarostřelce“ Maxe, usilujícího o ruku Agáty a jeho rivala Kašpara, který je ve spojení se samotným ďáblem, je obestřen rafinovanou hudební instrumentací. Vyvolává proto v každém posluchači této hudební básně o kráse i hrůze lesa, o zlu i dobru v člověku vždy úžasné kouzlo.

Z vašich ohlasů

Čarostřelec, 29. 6. 2009

27.6.2009 jsme byli s manželem na krásném představení Čarostřelec. Byl to úžasný zážitek a jen mě velmi mrzelo, že kvůli prudkému lijáku na závěr jsme nemohli poděkovat výborným hercům a zpěvákům potleskem, takže děkujeme touto cestou a věříme, že bude otáčivé hlediště zachováno, protože je to jedna z největších atrakcí Krumlova.
Eva Tillmannová

Čarostřelec, 25. 6. 2009

Včera 25.6.09 jsme byli se synem na otáčku na Čarostřelci a přestože velmi pršelo, bylo představení moc pěkné. Obdivujeme výkony herců. Patří jim velký dík a rovněž panu režiséru Troškovi.
Libor Vilímek