Viva Verdi

Populární árie a scény ze slavných Verdiho oper počet repríz: 1

Italský hudební génius se v jediném večeru opět vrací na jeviště Jihočeského divadla. Verdiovské postavy jsou nositeli osudových lidských dramat i nejhlubšího milostného citu a jejich ztvárnění vyžaduje krásné hlasy. V podání sólistů Jany Šrejmy Kačírkové, Alexandra Beně, Petera Malého a Romany Strnadové zazní nejkrásnější části z pěti Verdiho vrcholných oper. Nabucco, Rigoletto, Traviata, Aida a Otello to jsou díla, která jistě nemusíme blíže představovat, ale která během tohoto mimořádného večera jistě každého znovu potěší. Změna programu vyhrazena. 

Program:
Nabucco
Rigoletto

Přestávka

La traviata
Nabucco
Aida
Macbeth
Otello

 

Účinkovali

Sólisté
Koncertní mistr (housle)
Koncertní mistr (violoncello)
 
 
Z vašich ohlasů

Viva Verdi , 21. 5. 2024

Velká radost z návštěvy koncertu Viva Verdi. Dokonalé pěvecké výkony...., jen tak dál :-)
Marek Červený

Viva Verdi , 20. 5. 2024

Verdi je páteří každého operního repertoáru a disponuje-li operní soubor takovými hlasy, jež pěvci na koncertu předvedli, je opravdu škoda, že verdiovský večer byl osamocenou vlaštovkou. Jana Šrejma Kačírková a Alexandr Beň jsou skutečné pěvecké hvězdy a jako velká příznivkyně Jihočeského divadla se těším, že oba budou v blízké době budou na jeho jevištích častěji k vidění ve velkých úlohách především v italském klasickém repertoáru. Orchestr opery pod vedením Martina Peschíka dokázal, že tento typ hudby prostě umí a hrál s opravdovou chutí. Kéž by takových večerů bylo nejen v příští sezoně více!
Dinara Suleymanova

Viva Verdi , 8. 5. 2024

Koncert byl překrásný. Všichni učinkující byli skvělí. Nejvíce se mi líbil Alexandr Beň. Všechny árie v jeho podání byly dokonalé. Moc se těším na jeho další velké role v Jihočeském divadle.
Jana

Viva Verdi , 9. 5. 2024

Všichni učinkující (J. Šrejma Kačírková, R. Strnadová, A. Beň a P. Malý byli za doprovodu výborného orchestru pod vedením M. Peschíka fantastičtí. Odpovědí diváků, jim byl nejen obrovský potlesk po každé árii nebo duetu, ale i zasloužené ovace ve stoje na konci koncertu. Chtěly bychom též Vaším prostřednictvím poblahopřát panu A. Beňovi k 30. výročí jeho působení na scéně "našeho" Jihočeského divadla. Byly bychom moc rády, kdybychom ho mohly slyšet na více takových koncertech a i nadále ve velkých divadelních rolích na jevišti. Vždyť jeho Oněgin, Jago, Renato, Giovanni, Vok, Luna, Figaro a v 1. řadě pak nenapodobitelný Rigoletto, ale i desítky dalších rolí v jeho podání, jsou nezapomenutelné. Přejeme JD úspěšnou Prodanou nevěstu v Holašovicích, na kterou se mimochodem moc těšíme, ale i zajímavá představení na Otáčivém hledišti, kam vždy rády jezdíme, a to vše za krásného počasí, tak i skvělou novou divadelní sezónu 2024/2025.  
Jiřina Šabatková