Maraton Bedřicha Smetany

Uvádíme v rámci Noci divadel 2024

Kdo neviděl všechny Smetanovy opery na jeden zátah, jakoby nežil. Scénické čtení všech devíti oper v neformálním aranžmá. 

Čtená zkouška v opeře? Nonsens? Oxymorón? Nebo rovnou hloupost? Jenže když má Bedřich Smetana skutečně velké výročí, tak by se měla dělat velká gesta! Proto jsme si řekli, že na jeden zátah PŘEČTEME libreta všech oper, které dokončil. Tak se pojďte hecnout s námi, sedneme si k jednomu stolu a budeme číst, co nám oči a hlas budou stačit. A budeme rádi, když budete číst i Vy a společně tak oslavíme tyhle velkolepé dvousté narozky!


PS: žádné podvádění…přečteme opravdu všechno, bez škrtů a úprav! Tak jak to četl kdysi i náš oslavenec!

Chcete pojmout Noc divadel opravdu ve velkém stylu? Tak to se neobejdete bez kostýmu! Ideální volbou pro tento večer jsou kroje a venkovský oděv 19. století!
Pokud vám však tyto kousky v šatníku chybí, neváhejte využít naší Půjčovny kostýmů. Navštívit ji můžete kdykoliv v běžné otevírací době půjčovny ve Vrátě. Speciálně si ale můžete kostým půjčit den před akcí, tedy v pátek 22. března, v prostorách Ateliéru 3D od 14:00 do 19:00. Kostýmy pak můžete vrátit v pondělí 25. března opět v Ateliéru od 8:00 do 10:00, popřípadě kdykoliv po akci již přímo ve Vrátě dle otevírací doby. 

Kostýmy jsou vítané ve všech částech programu, ale připravili jsme si pro vás navíc i jednu specialitu! Pokud dorazíte na Grand Gala v kostýmu a okouzlíte naši módní policii, můžete získat rautenku, která vám zajistí vstup na uzavřený raut po skončení Grand Gala. Počet rautenek bude omezený, takže módní policii opravdu přesvědčí jen ti nejlepší! 

 

Účinkovali

Bude doplněno.