Noc divadel 2024

Grandiózní narozeninová párty Bedřicha Smetany premiéra: 23. 3. 2024

Bedřichu Smetanovi je 200 let! Chcete projít divadlo skrz na skrz a v každém jeho zákoutí zažít něco neobvyklého? Královsky se pobavit, tančit a poslouchat Malé divné pohádky pro velké? V tom případě si nenechte rozhodně ujít Noc divadel. Rozjedeme taneční workshop, netradiční formou odehrajeme všech osm Bedřichových dokončených oper, v klubu Ateliéru 3D vás proměníme v dirigenty a pro všechny dospělé, kteří neusnou bez pohádky na dobrou noc, uvedeme Velmi divné pohádky skoro až po 22 hodině na studiové scéně Na Půdě. Je vám to pořád málo? Tak tuhle párty zakončíme divoce v divadelním klubu Divoko!

PROGRAM:

Grand Gala / Předávání cen Jihočeské Thalie ve formě gratulační serenaty
Sál Jihočeského divadla / od 17:00

Maraton Bedřicha Smetany / Kdo neviděl všechny Smetanovy opery na jeden zátah, jako by nežil. Scénické čtení všech devíti oper v neformálním aranžmá.
Sál Jihočeského divadla / Ateliér 3D / 19:00 - 23:00

Česká beseda / Praktická výuka národního tance s následnou zábavou.
Studiová scéna Na Půdě / Balet JD / od 19:30

Dirigent na jednu noc / Interaktivní hrátky s komorním orchestrem opery JD. Dirigentskou hůlku do ruky a jedem!
Studio Ateliéru 3D / Opera JD / 20:45 - 21:45

Velmi, velmi divné pohádky / Interaktivní pohádkové vyprávění na rozhraní desáté večerní.
Studiová scéna Na Půdě / Malé divadlo / od 22:00

Vstupenku budete potřebovat pouze na Grand Gala a Velmi, velmi divné pohádky, na zbylý program je vstup zdarma, můžete tak korzovat mezi jednotlivými částmi programu v průběhu celého večera. 

 

Účinkují

Bude doplněno.

Chcete pojmout Noc divadel opravdu ve velkém stylu? Tak to se neobejdete bez kostýmu! Ideální volbou pro tento večer jsou kroje a venkovský oděv 19. století!
Pokud vám však tyto kousky v šatníku chybí, neváhejte využít naší Půjčovny kostýmů. Navštívit ji můžete kdykoliv v běžné otevírací době půjčovny ve Vrátě. Speciálně si ale můžete kostým půjčit den před akcí, tedy v pátek 22. března, v prostorách Ateliéru 3D od 14:00 do 19:00. Kostýmy pak můžete vrátit v pondělí 25. března opět v Ateliéru od 8:00 do 10:00, popřípadě kdykoliv po akci již přímo ve Vrátě dle otevírací doby. 

Kostýmy jsou vítané ve všech částech programu, ale připravili jsme si pro vás navíc i jednu specialitu! Pokud dorazíte na Grand Gala v kostýmu a okouzlíte naši módní policii, můžete získat rautenku, která vám zajistí vstup na uzavřený raut po skončení Grand Gala. Počet rautenek bude omezený, takže módní policii opravdu přesvědčí jen ti nejlepší!