Dokud se tančí

Ženský Amatérský Spolek ŽAS

Benefiční představení pro Středisko rané péče v ČB premiéra: 26. 9. 2022

 

BENEFIČNÍ PŘEDSTAVENÍ

Benefiční představení pro Středisko rané péče v Českých Budějovicích, které poskytuje odborné služby, podporu a pomoc rodinám, ve kterých se narodilo dítě se zrakovým a kombinovaným postižením.

Představení o tom, že to nejlepší, co se může člověku ve stáří přihodit, je zůstat mladý, ale ne vždy se to povede.

Scénář a režie: Stanislava Kočvarová
Scénografie a výroba scény: Stanislava Kočvarová, Vojta Vrtek
Choreografie: Vendula Kostohryzová

Osoby a obsazení:
Klotylda – Milena Krbílková
Božena – Ivana Bartošová
Evženie – Ludmila Koutská, Michaela Kačányová
Cecilka – Marie Erbenová
Yvonna – Kateřina Madarasová
Marie – Irena Zlámalíková
Františka – Alena Hálová
Servírka – Olga Houšková, Barbora Liebig

Uzavřená společnost:
- Eliška Čepová
- Lenka Fuxová
- Olga Houšková
- Barbora Liebig

 

Účinkují

Bude doplněno.

 

Všem, kteří se rozhodnou zakoupit vstupenku na toto představení, a tím zároveň přispět na činnost Střediska rané péče v Českých Budějovicích, moc děkujeme a přejeme hezký divadelní zážitek.

Více informací naleznete na: www.ranapece.cz/cb a www.divadlo-zas.cz

 

Ženský Amatérský Spolek ŽAS

Do divadelního světa jsme vstoupily v roce 2006. Písmeno ypsilon ve slově „vstoupily“ je správné, protože se jedná o ženský rod. Ženský rod je zastoupen jak ve složení, tak i v názvu souboru Ženský Amatérský Spolek Homole (ŽAS). V „Hasičárně", která se laskavostí obce Homole stala naším útočištěm, pravidelně zkoušíme i hrajeme. Hrajeme nejenom doma v Homolích a Českých Budějovicích, ale po celé republice. Brzy jsme se dostaly do povědomí diváků a vysloužily si lichotivou přezdívku Cimrmani v sukních. Zúčastňujeme se divadelních festivalů a přehlídek, např. Trhové Sviny, Budějcká Thálie, Štít města Prachatic, Stříbrný vítr Písek, Krakonošův divadelní podzim, Dačické kejklování, Piknik Volyně i Jiráskův Hronov. Na našem úspěchu má největší podíl Stáňa Kočvarová. Ta je nejenom režisérkou, ale také scénáristkou. Díky ní se naše divadlo může řadit mezi autorská divadla. Vytvořily jsme báječnou partu, pohodové zázemí bez zákulisních intrik. Víme, že se jedna na druhou můžeme spolehnout. A to je někdy víc, než úspěch na jevišti. I když i ten nás těší.Z vašich ohlasů

Dokud se tančí, 27. 9. 2022

ŽAS (Ženský Amatérský Spolek). Amatéři? Nemyslím si - ÚŽASné představení. Bylo to vtipné, krásné a chytře udělané. I když se s postavami (hádám) sžijí hlavně starší dámy, smál jsem se z plna hrdla. Nikdo se za mnou ale neotáčel, smál se totiž celý sál.
Vojtěch Nedvěd