#Locika

Jiří Ondra a Dagmar Fričová volně na motivy bratří Grimmů

Výprava za světlem premiéra: 26. 11. 2022

Vlasy rostou, čas plyne. Nic netrvá věčně. Ani iluze, ani samota. A samota Lociky je dokonalý pokoj, který se těžko opouští. Máma říká: „co je krásné, je i zdravé“. Ale cesta za světlem vede přes darkness les, a taky přes město, které ve dne žije a v noci mu vládne Genius loci. Pravda je krutá proto, aby princezny nečekaly navždy ve věžích na svého prince a princové si své princezny opravdu zasloužili.
Současný příběh o dětech a jejich rodičích pro děti a jejich rodiče. Výpravné putování za světlem, láskou a odvahou být sám sebou. Divadelní rituál s živou hudbou na motivy klasické pohádky bratří Grimmů.

7+

Z vašich ohlasů

#Locika, 1. 2. 2024

Super překvapení. Moderně pojaté, vizuálně i hudebně velmi poutavé. Není to klasická Locika s ježibabou, ale moderně střižené, na dnešní dobu plnou shonu napasované svižné představení. Opravdu mě to ani na minutu nenudilo, pro dospělé i děti tak od 5 let - zvládnou v pohodě, kdyžtak se doptají. No a že se tam řekne magor, jak tu paní píše, že kvůli tomu to není vhodné pro děti :) Naopak.Děti dnes znají výrazně horší slova :) Tak nebuďte tak zpátečničtí a jděte na moderní divadlo. Jihočeši umí ! Díky
Ondra Nedvěd

#Locika, 14. 10. 2023

Bylo to krásné! Dcera 8 let nadšená! ( nevhodné pro menší) Děkujeme!
Václava Čondlová

#Locika, 17. 4. 2023

Divadelní představení bylo hezky zpracované, nicméně rozhodně ne pro děti 7+, ale minimálně 15+. Ti, co váhali k zakoupení vstupenky pro své ratolesti, by opravdu měli zvážit, protože představení mladší děti nemají šanci pochopit. Užívání anglických výrazů, či oslovení "magor" apod opravdu není vhodné pro malé děti. Samo o sobě je velmi pěkně zpracováno, ale pro jinou věkovku než je uvedeno. Bohužel v divadle byla většina dětí 4-5 let, které to nebavilo, neudrželi pozornost, neměli šanci pochopit děj.
Mamina Mamina z Budějc