Kouzelná flétna

Wolfgang Amadeus Mozart

Pohádková cesta za tajemstvím světla premiéra: 4. 11. 2022

Dobrodružné podobenství o souboji temnoty a světla v magickém díle W. A. Mozarta. Ideální zážitek pro operní začátečníky, rodiny s dětmi nebo zkrátka kohokoliv, kdo si jde do opery pro krásu a radost.
Uvádíme v českém překladu.

Vhodné pro děti od 8 let.

Chcete o inscenaci vědět víc? Zajděte si na náš lektorský úvod. Začínáme půl hodiny před představením v předsálí DK Metropol. Vstup na lektorské úvody je zahrnut v ceně vstupenky.
A pokud vás zajímá, o čem se v opeře zpívá, přečtěte si její 
zážitkový obsahNajdete v něm spoustu zajímavostí s aktivními odkazy, a můžete se tak na představení už nyní příjemně naladit. Udělejte si s operou život ještě hezčí, než je!

Upozorňujeme, že v představení jsou užity kouřové efekty a světelné záblesky.

 
České zpěvní texty Vojtěch Spurný
Hudební nastudování a dirigent David Švec
Režijní spolupráce Kamila Mottlová
Výtvarníci scény a kostýmů Anna Scheffel-Brotánková, Ján Tereba
Světelný design Karel Šimek

 
Délka / 2 h 35 minut s přestávkou
Úterý
5. 3. 2024
19:00 DK Metropol České Budějovice rezervovat
Středa
6. 3. 2024
10:00 DK Metropol České Budějovice Školní
Úterý
16. 4. 2024
19:00 DK Metropol České Budějovice rezervovat
Z vašich ohlasů

Kouzelná flétna, 13. 1. 2024

Opravdu krásný zážitek. Byla jsem dvakrát.
Jana Soldátová

Kouzelná flétna, 6. 1. 2024

Viděl jsem na jaře 2023. Scéna, choreografie, režie i provedení, představení jako celém se mi líbilo tak, že jedu ještě jednou.
Michal Tvrdý

Kouzelná flétna, 22. 4. 2023

Délka inscenace je sama o sobě výzvou na udržení (dětské) pozornosti. Herecké výkony jsou spíš nevýrazné, scéna nezajímavá, děj plyne velmi pomalu. Občas se na scéně zničehonic objeví 3 akrobatky, na které je sice zajímavý pohled, ale jejich účel mi zůstává záhadou. Zásadní zásluhu na chodu inscenace má Michal Marold jako Papageno. Skvostný pěvecký i herecký výkon! Jakmile se objeví na scéně, publikum pookřeje, děj odsýpá a o zábavu je postaráno. Škoda, že srovnatelných výkonů nebylo v inscenaci více.
Magdalena Dolejšová

Kouzelná flétna, 25. 1. 2023

Neni co vytknout. Především Michal Marhold v roli Papagena byl opravdu hlubokým zážitkem. Bravo!
Edita Reinoldová

Kouzelná flétna, 20. 1. 2023

Dobrý den, byla jsem 19.1. naKouzelné flétně a dost jsem trpěla.Nelibila se mi ani scéna,ani režie.Ještě že hudba je stejná.Celé první jednání nám do očí nepříjemně svítilo zelené svčtlo.Vím,že se snažíte přilákat malé diváky,ale proč takhle? Přece existuje spusta krásných dětských oper. J.Kavanová
Jaroslava Kavanová

Kouzelná flétna, 19. 1. 2023

Vynikající zpracování, úžasné výkony všech interpretů.
Pavla Brůžková

Kouzelná flétna, 4. 1. 2023

Byli jsme na Silvestra s celou rodinou a všem se nám představení moc líbilo. Scéna, kostýmy a především výkony byly úžasné. Papageno v podání Michala Marholda byl naprosto dokonalý, jeho výkon neuvěřitelně gradoval a před závěrečným finále mě dohnal až k slzám. Duet s Papagenou byl pověstnou třešinkou na dortu. Výtku bych měla snad jen k magickým artefaktům, flétně a zvonkohře, jejichž podoba - ač nemám nic proti modernímu pojetí divadla - mi přišla vzhledem ke krásné scéně a kostýmům nevkusná.
Jana Bártů

Kouzelná flétna, 1. 1. 2023

S hlubokým díky... tato interpretace by ve všech směrech zasluhovala velký operní dům... jen pár malicherných detailů bych vyňal... provedení limitně se blížící dokonalosti... srovnávám s Prahou či Vídni... dekuji a volám další z mnoha BRAVO
Jaroslav Klíma

Kouzelná flétna, 3. 1. 2023

Rozpaky nad provedením opery, hudba je úžasná, ale scénické ztvárnění ...připomíná reklamu na přípravek Domestos...zda to děti bavilo nevím, opodál mého místa jich sedělo několik a v průběhu usnuli. Možná by režisér měl dát na jedno české přísloví "ševče drž se svého kopyta".
Mašek Josef

Kouzelná flétna, 8. 11. 2022

Kouzelná flétna v podání Jihočeského divadla je nápaditá, zábavná a vtipná. Výtvarné pojetí a kostýmy jsou nádherné a velmi zajímavé je i postupné propojování reality divadelní scény s kouzelným světem. Herecké a pěvecké výkony byly naprosto skvělé, překvapily i výkony akrobatické a celé inscenaci tak není co vytknout. Nezbývá než chválit a vřele doporučit všem divákům, kteří si chtějí užít krásný divadelní zážitek.
Klára Pavlínová

Kouzelná flétna, 5. 11. 2022

příjemný večer
Martin Jícha

Kouzelná flétna, 4. 11. 2022

Kouzelná flétna je skutečně krásná opera, jako vždy perfektně nastudována i provedena. Inscenace je milá, graficky zajímavá, příjemná, poutavá, vtipná, jednoduše skvělá volba pro každého, dokonce i pro ty, kdo opeře ještě nepropadli. Vřele doporučuju.
Petr Piech

Kouzelná flétna, 4. 11. 2022

Nádhera, Nádhera, Nádhera. Klaním se až k zemi.
Marie Strelková