Autorka

Ella Hickson

Za každé vítězství je třeba tvrdě zaplatit premiéra: 14. 4. 2023

Provokativní hra skotské autorky o stavu současného divadla a krizi patriarchátu. Známý režisér nabídne mladé autorce, aby pro něj napsala hru. Obdivuje její talent a její bouřlivou kritiku společnosti. A taky se ji pokusí políbit. Opravdu se to stalo nebo je to jen námět pro novou hru úspěšné autorky?
Věčný střet mezi režisérem a autorem, souboj mezi mužem a ženou, dnešní svět, ve kterém se mění staletí nastavená pravidla...a samozřejmě publikum, které touží po zábavě a dramatických koncích a na něhož je třeba brát ohled.

Cenami ověnčená hra s úspěchem dobyla řadu evropských scén a nyní ji v české premiéře uvede mladý režisér Adam Svozil, který u nás v posledních sezónách režíroval např. inscenace Téměř dokonalá láska, Holky a kluci nebo oblíbené Jméno.

Česká premiéra.
 

Upozorňujeme diváky, že se v představení kouří elektronická cigareta a je použit stroboskop.

Zároveň upozorňujeme, že inscenace obsahuje explicitní sexuální scény a proto ji doporučujeme pro věkovou kategorii 15+. 

Z médií
Mf Dnes
15. 4. 2023
Divadelní noviny
2. 5. 2023
Divadelní noviny
19. 5. 2023
Mf Dnes
13. 6. 2023
 
Scéna a kostýmy Pavla Kamanová
Hudba a sound design Lenka Adamcová
Představení řídí a text sleduje Jan Saska

 
Délka / 105 minut bez přestávky
Čtvrtek
29. 2. 2024
19:30 Studiová scéna Na Půdě rezervovat
Pondělí
4. 3. 2024
19:30 rezervovat
Středa
20. 3. 2024
19:30 Studiová scéna Na Půdě rezervovat
Z vašich ohlasů

Autorka, 26. 1. 2024

Autorka mě naprosto uchvátila, zasáhla a divácky "uspokojila". Tleskám dramaturgii i režii pana Svozila (viděla jsem i Plíce a Jméno), děkuji za ty zážitky! Všichni herci byli skvělí, ale vypíchla bych výkon Elišky B., kterou jsem tímto pro sebe objevila a těším se na její další role :-).
Káťa Š.

Autorka, 12. 12. 2023

Toto představení nastavuje zrcadlo, které je hodně nekompromisní , nebere si servítky a na jeho hodnocení je dobré si nechat čas. Vlastně při jeho hodnocení uvažujete hlavně sám nad sebou, nad svým chováním. Líbily se mi všechny postavy, výkony všech představitelů, proměny jeviště, celkové téma, které není jednoduché. Děkuji všem za perfektní výkony.
Stanislav Nedvěd

Autorka, 28. 10. 2023

Autorka Hra, u které se znovu od jejího začátku nadechnete, až když skončí. Autentické ztvárnění věčného konfliktu mysli a duše. Chaos, který má v této hře řád a hlubší vypovídající hodnotu pro každého, kdo je, nebo touží po tom, stát se autorem svého života. Potřeba zůstat v bezpečí vlastní tvorby a zároveň se otevřít divákovi je v této hře ztvárněna jak v reálných situacích, tak v prostoru vlastní emocionality, nabízející hlubší kontakt se sebou samým. A to současně, jak pro každého "autora, autorku" 
Vít Hruška