Nevinný

Ian McEwan, Simona Petrů

Špionážní thriller z poválečného Berlína premiéra: 10. 2. 2023

Divadelní adaptace podle románu Iana McEwana.

Tragická lovestory mladého britského technika, pověřeného tajným úkolem, a Němky, kterou pronásleduje tíživá minulost. Příběh inspirovaný skutečnými událostmi.
Česká premiéra.

 

Upozorňujeme diváky, že je během představení použit stroboskop, kouřové efekty a hlasitá hudba.

Licenci k adaptaci díla poskytla agentura The Agency(London)Ltd., 24 Pottery Lane, London W11 4LZ; email-info@theagency.co.uk
Autorská práva k literární předloze zprostředkovala v České republice Aura-Pont s. r. o., Veslařský ostrov 62, 147 00 Praha 4.
 

Účinkovali

Maria Eckdorfová
Leonard Marnham
Bob Glass
Otto Eckdorf
George Blake
Z médií
Zakulturou.cz
11. 2. 2023
 
Překlad románu Ladislav Šenkyřík
Divadelní adaptace Simona Petrů
Dramaturgie Olga Šubrtová
Light design Jonáš Garaj
Pohybová spolupráce Daniela Šišková
Představení řídí a text sleduje Jan Saska

 
Z vašich ohlasů

Nevinný, 27. 2. 2023

Dnešní večer mé rodiny patřil špionážnímu thrilleru z poválečného Berlína Nevinný. Hodnotím za nás všechny: hodně syrové, leč výborné a dynamické představení nutící k zamyšlení a (sebe)reflexi. Aktuálnější, než by se na první pohled zdálo. Zajímavý jevištní počin, jako skoro všechna představení z dramaturgické dílny Olgy Šubrtové s výbornými výkony celé herecké pětice. A protože nás zaujalo představení jako celek, chtěli jsme si něco přečíst o jednotlivých tvůrcích představení. Leč na webu divadla o nikom z tvůrců představení ani slovo, ani jedna fotka…. Usoudili jsme, že to bylo nejspíš tím, že se jedná o tu špionážní tematiku….
Ludmila Magdalena Maršíková