Jižní spojka 2022

/ III. divadelní přehlídka Jihočeského divadla v Praze

V průběhu března představí Jihočeské divadlo v pražských divadlech výběr z inscenací stávající sezóny. Umělečtí šéfové, kteří sestavují dramaturgický plán nejen pro Jihočeské divadlo, ale také pro fenomenální Otáčivé hlediště v Českém Krumlově, vybrali ze svých repertoárů pro pražské publikum opravdové bestsellery. 

Spojku odstartuje soubor baletu Jihočeského divadla taneční variací na proslulý román Mechanický pomeranč A. Burgesse. Surreálná groteska v režii a choreografii Tomáše Rychetského potěší nejen znalce románu, ale především milovníky soudobého tance. Další baletní lahůdkou bude taneční divadlo Rádio Svobodná Bystrouška v režii a choreografii Petra Zusky.

Inscenacemi Café Groll a Holky a kluci svých kmenových režisérů Martiny Schlegelové a Adama Svozila se představí činoherní soubor JD.
Opera JD poprvé ve své historii uvede inscenaci velkolepého opusu Arrigo Boita Mefistofeles na jevišti Státní opery Praha v rámci festivalu Opera 2022. Ve světové premiéře byla uvedena „opera pro kojence“ s názvem Mimi opera z pera Lukáše Sommera v režii Jiřího Ondry. Mimi operu si pražské publikum bude moct vychutnat ve Studiu Švandova divadla.

Divadlo NoD se na jeden večer promění v „kino“. Inscenace režiséra Malého divadla Janka Lesáka Invisible Man je pojata jako live-cinema, kdy souběžně s příběhem na jevišti sledujete i jeho natáčení filmovým štábem. 

Program Jižní spojky 2022

1/3 Mechanický pomeranč (Jatka 78) - vstupenky k prodeji zde

11/3 Holky a kluci (Studio Švandova divadlo) - vstupenky k prodeji zde. 

13/3 Rádio Svobodná Bystrouška (Vinohradské divadlo) - vstupenky k prodeji zde. 

14/3 Invisible Man (NOD) - - vstupenky k prodeji zde.

16/3 Mimi opera (Studio Švandova divadlo) - vstupenky v prodeji zde.

17/3 Café Groll (Švandovo divadlo) - vstupenky v prodeji zde.

19/3 Mefistofeles (Státní opera Praha - hrajeme v rámci festivalu Opera 2022) - vstupenky v prodeji zde.

 

Účinkovali

Bude doplněno.

Vstupenky zakoupíte na prodejních místech:

Divadlo na Vinohradech, Jatka 78, Švandovo divadlo, NoD, Festival Opera 2022 a GoOut.