Koncert k poctě Paca de Lucía

koncert

"homenaje a Paco de Lucía"
25. února 2014 flamenkový svět opustil legendární kytarista a skladatel Paco de Lucía. Pojďte si společně s námi zavzpomínat na tuto osobnost, která změnila flamenkový žánr a mnohým z nás do něj otevřela dveře.

Jak jinak zavzpomínat na kytarového mága než kytarovým koncertem. Náš nejlepší flamenkový kytarista Morenito de Triana si letos přizval několik významných hostů přímo ze Španělska. V repertoáru koncertu nebudou chybět slavné Pacovy skladby. Během koncertu proběhne projekce z Pacova života a jeho tvorby.

Účinkující:
Morenito de Triana (SK) / kytara, zpěv
Michael Cába (CZ) / cajon, perkuse
Mateo Garriga (CZ) / cajon, potlesky
Pavel Křížovenský (CZ) / saxofon, příčná flétna


Speciální hosté:
Andrés de Jerez (ESP) / zpěv
Ivan Vargas (ESP / tanec

Slovo o Pacovi
Byl to vynikající kytarový virtuóz, některými odborníky považovaný za nejlepšího kytarového interpreta flamenka všech dob. Působil také jako jazzový a klasický kytarista a byl, mimo jiné, také znám jakožto velký obdivovatel a propagátor španělského hudebního skladatele Manuela de Fally.
Flamenco obohatil o perkusivní hudební nástroj cajón.
Na kytaru hrál už od svých pěti let. Profesionálním kytaristou se stal z otcova popudu už v 11 letech. Nejprve vystupoval se svým bratrem Pepém, teprve později se dal na sólovou dráhu. Legendární dvojici stvořil s flamenkovým zpěvákem Camaronem de la Isla. Čeští diváci měli možnost ho vidět ve filmech Carlose Saury “Carmen”, “Flamenco” nebo “Flamenco, Flamenco”. V České republice koncertoval několikrát, naposledy v roce 2013 na flamenkovém festivalu v Olomouci.


Koncert je součástí celoročního cyklu akcí “ Flamenco Vive! “ a festivalu “Den flamenka / Día del Flamenco" a koná se za podpory města České Budějovice. 

 

Účinkují

Bude doplněno.