Lest a láska

Joseph Haydn

bláznivé televizní natáčení komické opery premiéra: 10. 10. 2008 derniéra: 10. 2. 2010 počet repríz: 14

Nejbláznivější opera vídeňského mistra prostoupená nejneuvěřitelnějšími milostnými intrikami, se kterou doplujete až k adriatickému břehu... pardon, tentokrát přímo do filmového ateliéru.

Dokumenty
Lest a láska
Plakát k představení / foto Petr Hasal, design Marek Vácha
Z médií
Deník
9.10.2008
MF dnes
březen 2008
Právo
9.10.2008
Divadelní noviny
Hospodářské noviny
13.3.2009
Právo
23.3.2009
 
Hudební nastudování Martin Peschík
Režie a úprava Miloslav Veselý
Scéna a kostýmy Kristina Novotná
Pohybová spolupráce Miluše Šindlerová
Hudební příprava Pavel Baxa, Vlastimil Rajecký
Asistent režie Jan Štěch
Představení řídí Zdeňka Dubská

 

Krásná a tajuplným osudem obestřená rybářka Rosina, její lstivý bratr Masino, hrabě Erminio, po létech se vracející za svou láskou Rosinou, jeho teta, baronka Irena, prefekt a další komediální figury připlouvající na lodi k adriatickému břehu... pardon, tentokrát přímo do filmového ateliéru, kde se právě natáčí nejbláznivější opera prostoupená nejneuvěřitelnějšími milostnými intrikami! Operní tvorba vídeňského klasika Josepha Haydna je spjata především se zámeckým divadlem knížete Esterházyho, kde měla také 25.4.1779 světovou premiéru.Libreto / Gerhard Schwalbe, Walter Zimmel. Uvádíme v českém překladu Jana Panenky.Z vašich ohlasů

Lest a láska, 23. 7. 2009

Viděla jsem operu jako vlastně záskok za Sílu osudu v Praze v březnu, takže jsem šla nepřipravena a se smíšenými pocity. Ale od začátku jsem se výtečně bavila a přitom musím ocenit i některé velice dobré pěvecké výkony, především v pánské části ansámblu - pan Klečka - ono to není jen tak zpívat a zároveň hrát, navíc komickou roli, a panu Klečkovi se to povedlo na výbornou! Pan Sem jako Masimo - krásný hlas, jistý, ohebný. A nakonec - pan Voráček - konečně jsem slyšela mladý tenor (v Praze je všem tenorům k šedesáti), velice nadějný hlas, vřelý, hezky zbarvený - a ještě je pan Voráček i hezký! Takže dávám maximum bodů a díky za dobrý režijní nápad!
Eva Veverková

Lest a láska, 13. 5. 2009

Z Jihočeského divadla odcházím skoro vždy s pocitem krásného zážitku.Ovšem z opery Lest a Láska jsem si odnesla nejen krásný zážitek,ale přímo nadšení.To proto, že samotné zpracování díla Josepha Haydna panem Miroslavem Veselým v crazy komedii je zcela unikátní a tím jedinečné. Opera "proložena" činohrou nadchne i diváka, který jinak není příznivcem klas. opery. Ráda bych vyzdvihla vynikající výkon Kateřiny Bukovské, která opět nezklamala. Přeji panu Veselému další takto zdařilá představení a paní K. Bukovské mnoho dalších rolí.
Dita Wernerová

Lest a láska, 20. 10. 2008

Velmi jsem se bavil na premieře Lest a láska, Haydn neutrpěl a přitom byla ukrutná švanda. Panenka moc vtipně přeložil jinak asi zastaralý text a režisér Veselý měl štěstí i při výběru hereček a zpěváků. I menší role byly skvělé.  Díky, jen tak dál.
Václav Holý