Ten, který vylezl na kopec a rozhlédl se

Blackhorse Mitchell / Alexander Stipsits / Petr Hašek / David Košťák

mýtický příběh indiánského chlapce dle skutečnosti premiéra: 12. 3. 2022

Široké skalnaté pláně, stáda pasoucích se ovcí, dlouhé vyjížďky na koních, střílení z luku, kempování, lov, naslouchání místním bohům a legendám, kresby v písku, teplo rodinného ohniště, tradice a nekonečný horizont…co je však za ním?
Skutečné osudy chlapce z rezervace indiánského kmene Navajů, který toužil nahlédnout za horizont.
Životní příběh navajského šamana Blackhorse Mitchella z Ameriky 50. let 20. století.

„Svět je tak velký, jak veliký jsi ty.“

Doku-loutkové divadlo složené ze zrnek navajského písku.

Z médií
Zakulturou.cz
15. 3. 2022
Tanecnimagazin.cz
8. 3. 2023
 
Překlad a dramaturgie David Košťák
Scénografie Ján Tereba
Rešerše, filmové dotáčky, režijní spolupráce Alexander Stipsits
Odborná spolupráce Václav Cílek
Asistentka režie a inspice Monika Piskalová

 

Pro diváky 12+

Na toto představení nelze z technických důvodů umístit invalidní vozík.Z vašich ohlasů

Ten, který vylezl na kopec a rozhlédl se, 6. 10. 2023

Krásné ztvárnění skutečného příběhu v podání paní Dany Ibragimové. Budu muset přijít ještě dvakrát, abych viděla příběh očima dalších dvou kolegů. Věřím, že jsou stejně dobří. Díky panu Haškovi za neobvyklou podívanou, chvála patří všem co se na ní podíleli, scéna, světla, úžasná hudba, zpěv.. díky a těším se na příště, js

Ten, který vylezl na kopec a rozhlédl se, 17. 1. 2023

Překvapilo mě, že děj herečka představovala jako písek a že jsme se nekoukali všichni pohromadě, ale každý se na hru koukal jinak.
Žáci_ZŠ

Ten, který vylezl na kopec a rozhlédl se, 17. 1. 2023

  Představení se mi moc líbilo. Bylo to něco úplně jiného, než jsem zvyklá, protože jsem si jako divák mohla sáhnout na probíhající představení. Trochu mě mrzí, že jsme neviděli hru i v jiných hoganech. Koncert na konci byl hezký.
Žáci_ZŠ

Ten, který vylezl na kopec a rozhlédl se, 17. 1. 2023

    Moc se mi líbilo to, jak malovali do písku, vyprávění k tomu bylo příjemné. Také byl hezký konec, představení se mi celkově velmi líbilo. Překvapilo mě, že jsme byli rozděleni do tří skupin a každá skupina to měla jinak vyprávěné.  
Žáci_ZŠ

Ten, který vylezl na kopec a rozhlédl se, 17. 1. 2023

  Divadlo se mi moc líbilo. Bylo to zajímavější než normální divadlo. Líbilo se mi, jak jsme byli po skupinách, každý viděl trochu něco jiného. Také se mi líbilo ozvučení, třeba když štěkal pes, tak to znělo, jako kdyby byl vedle nás.  
Žáci_ZŠ

Ten, který vylezl na kopec a rozhlédl se, 17. 1. 2023

Za mne: příliš mnoho slov, které ovšem velmi málo sdělují a minimální emoční odezva u diváka. Navíc jsem se ani nebavila. Po mnoha úžasných inscenacích, které jsem v Malém divadle dosud měla možnost vidět, jsem tentokrát odcházela zklamaná a s pocitem, že toto imerzívní divadlo není můj "šálek čaje".
Ludmila Magdalena Maršíková

Ten, který vylezl na kopec a rozhlédl se, 15. 1. 2023

Úžasná inscenace, moc a moc ráda bych viděla i další dva způsoby interpretace. Herecké i pěvecké výkony skvělé, moc se nám to všem líbilo. Doporučuji dodržet minimální věk 12 let.
katerina Střelcová

Ten, který vylezl na kopec a rozhlédl se, 16. 1. 2023

Don Quichote *****, Invisible man *****, Muž dvojhvězdy **** vše to byla skvělá představení ..... a nyní velké zklamání, podle mne naprosto zbytečné. Nevím zda dětské publikum pochopí s čem to vlastně je.
Mašek Josef

Ten, který vylezl na kopec a rozhlédl se, 16. 1. 2023

Zcela netradiční pojetí divadla. Naprosto chápu doporučení od 12 let, aby divák chápal, o čem to je. Jen mě mrzí, že divák absolvuje jen jeden ze tří způsobů interpretace. Kdybych během představení poznal všechny, protáhnul bych si nohy a zážitek by neměl chybu.
Ondra Vítek