Malé divné pohádky

Janek Lesák & Natálie Strýčková Preslová

improvizace & kakao premiéra: 15. 1. 2022

Bylo nebylo...
V Českých Budějovicích stojí jedno Malé divadlo, a v něm pět různě vysokých herců v pletených ponožkách vypráví malé divné pohádky. Možná se ptáte, proč jsou ty pohádky divné? A my vám to klidně řekneme. To proto, že herci dopředu neví, o čem budou vyprávět. O čem pohádky budou totiž vybírají děti, které si ty malé divné pohádky přišly poslechnout. A věřte nám, že někdy si přejí slyšet opravdu hodně divné věci.
Takže pokud jste celý život toužili slyšet pohádku o plavčíkovi, který jedl špenát, o bubákovi v princeznině botníku, o dubovém lístečku, který vylezl drakovi z tlamy nebo o krabovi na severním pólu, vítejte u nás. Vyberte si pohádku, pohodlně se uložte a poslouchejte. Přejeme vám divný poslech a dobrou noc...

Všechny pohádky, které naživo odimprovizujeme, najdete na podcastovém kanálu Malé divné pohádky na Spotify, Apple podcastech a Google podcastech.

 
Asistent režie a inspice Monika Němečková
Design oveček Kudla Apparel

 
Délka / 60 minut bez přestávky
Sobota
28. 10. 2023
17:00 Malé divadlo rezervovat
Sobota
18. 11. 2023
15:00 Malé divadlo rezervovat

Pro diváky 8+Z vašich ohlasů

Malé divné pohádky, 8. 4. 2022

Představte si, že jste dítě. Chtěli byste slyšet pohádku o tom, co vás zrovna hrozně zajímá. Jenže čím zajímavější věc, tím spíš taková pohádka neexistuje. A pak se náhodou stane, že přijdete do Malého divadla na Malé divné pohádky. A tam vám parta sympaticky bláznivých herců tohle přání splní. Čím bláznivější nápad, tím lépe – a že se děti umí vytáhnout! A to nejlepší nakonec, k pohádce vám sami herci uvaří i kakao!
Eva Šustková