Malé divné pohádky

Janek Lesák & Natálie Strýčková Preslová

improvizace & kakao premiéra: 15. 1. 2022

Bylo nebylo...
V Českých Budějovicích stojí jedno Malé divadlo, a v něm pět různě vysokých herců v pletených ponožkách vypráví malé divné pohádky. Možná se ptáte, proč jsou ty pohádky divné? A my vám to klidně řekneme. To proto, že herci dopředu neví, o čem budou vyprávět. O čem pohádky budou totiž vybírají děti, které si ty malé divné pohádky přišly poslechnout. A věřte nám, že někdy si přejí slyšet opravdu hodně divné věci.
Takže pokud jste celý život toužili slyšet pohádku o plavčíkovi, který jedl špenát, o bubákovi v princeznině botníku, o dubovém lístečku, který vylezl drakovi z tlamy nebo o krabovi na severním pólu, vítejte u nás. Vyberte si pohádku, pohodlně se uložte a poslouchejte. Přejeme vám divný poslech a dobrou noc...

Všechny pohádky, které naživo odimprovizujeme, najdete na podcastovém kanálu Malé divné pohádky na Spotify, Apple podcastech a Google podcastech.

 
Asistent režie a inspice Monika Piskalová
Design oveček Kudla Apparel

 
Délka / 60 minut bez přestávky
Sobota
5. 10. 2024
17:00 Malé divadlo rezervovat

Pro diváky 8+Z vašich ohlasů

Malé divné pohádky, 5. 6. 2024

Malé divné pohádky posloucháme na Spotify s našimi dcerami pokaždé, když jedeme autem. A jelikož jezdíme často, hodně a daleko, máme naposloucháno úplně všechno několikrát. Něco se nám líbí více, něco méně, některé hlášky nám zdomácněly. Starší dcera chce díky Vám ve škole založit improvizační soubor. Každopádně se doma shodujeme, že některé věci lze bez obrazu těžko pochopit a bylo by skvělé i vidět, co se děje. Byli bychom nadšeni, kdybyste si na Malé divné pohádky založili Youtube kanál. Mějte se fajn
Marek Fejfar

Malé divné pohádky, 8. 4. 2022

Představte si, že jste dítě. Chtěli byste slyšet pohádku o tom, co vás zrovna hrozně zajímá. Jenže čím zajímavější věc, tím spíš taková pohádka neexistuje. A pak se náhodou stane, že přijdete do Malého divadla na Malé divné pohádky. A tam vám parta sympaticky bláznivých herců tohle přání splní. Čím bláznivější nápad, tím lépe – a že se děti umí vytáhnout! A to nejlepší nakonec, k pohádce vám sami herci uvaří i kakao!
Eva Šustková