Jméno

Matthieu Delaporte, Alexandre de La Patelliere

Komedie premiéra: 25. 3. 2022

Kultivovaná středostavovská rodina a jejich dlouholetý přítel, všichni stoprocentní zastánci liberálního smýšlení, se chystají zasednout k večeři. Když však Vincent oznámí, jaké jméno hodlá dát synovi, jehož narození se blíží, vypustí tím džina z lahve. Uhlazená konverzace se mění v bezohlednou slovní bitku, ve které se stupňují podpásové údery. Ke skutečnému výbuchu pak dojde, když vyplave na povrch rodinné tajemství.

 

Účinkují

Elisabeth Garaudová-Larchetová
Pierre Garaud
Claude Gatignol
Vincent Larchet
Anna Caravatiová
Z médií
Zakulturou.cz
1. 4. 2022
 
Scéna a kostýmy Pavla Kamanová
Představení řídí Jan Saska
Text sleduje Terezie Mahrová

 
Délka / 100 minut bez přestávky
Pondělí
2. 10. 2023
19:00 Budova Jihočeského divadla rezervovat
Pondělí
27. 11. 2023
19:00 Budova Jihočeského divadla zadáno vyprodáno
Úterý
28. 11. 2023
19:00 Budova Jihočeského divadla zadáno vyprodáno

 

Upozorňujeme diváky, že se v představení kouří elektronická cigareta a je použita umělá krev.Z vašich ohlasů

Jméno, 26. 4. 2023

Jméno. Naprosto úžasné. Dlouho jsem neviděla tak dobré divadelní představení ani v ČB a ani jinde, herci (Elisabeth byla excelentní), kulisy, všechno.. Doufám, že se bude na podzim opakovat. Šla bych hned ještě jednou.
Eva

Jméno, 12. 2. 2023

Na představení jsem byla s kamarádem a oba dva jsme byli nadšení! Nejen že inscenace byla vtipná (až k popukání) i scéna a rekvizity nás oba naprosto nadchly. Herecké výkony byly úctyhodné a vyobrazení manželského páru naprosto přesné. Musím říct, že si zážitek ještě jednou ráda zopakuji.
Alexandra Ptáčková

Jméno, 23. 1. 2023

Tak toto bylo jedno z nejlepších divadelních představení, jaké jsme kdy viděli - a že jsme toho už viděli. Herecké výkony všech naprosto úžasné. Žádné takové to hraní - je sobota, tak hrc frc, ať jsme brzy doma. Každý okamžik byl vyhraný, procítěný. Prosmáli jsme se celým představením a i mráz po zádech přeběhl. Scéna skvěle plná, nemáme rádi, když jsou na jevišti jen štafle. Tady to byla velká paráda. Takže od nás velké doporučení všem, kteří chtějí vidět opravdu pěkné divadlo. Děkujeme za nádherný večer.
Radka

Jméno, 16. 11. 2022

Úžasné představení, které má spád, ostrý humor, několikero překvapení, ale hlavně skvělé herecké výkony, všichni naprosto autentičtí, u Betty člověku až připadalo, že ani nehraje, ale že si podobně manipuluje doma i svou domácnost... nutno též vyzdvihnout nápaditou scénu a kulisy. Odnesli jsme si krásný kulturní zážitek, považuji to za jedno z nej představení JČ divadla hlavně kvůli hereckým výkonům.
Hanka Hospodářská

Jméno, 24. 10. 2022

Na rozdíl od "Švejka" musím říci super, velmi dobře jsem se bavil, skvělé představení.
Mašek Josef

Jméno, 22. 10. 2022

21.10. jsem se neuvěřitelně bavila. Ani rozmazaná řasenka ani bolest po trhání zubu mi nezkazila krásný večer. Skvělé představení. Děkuji.
Michaela Šlemarová

Jméno, 4. 10. 2022

Naprosto úžasné představení, vtipné, energické, nápadité, skvělá svižná konverzace, opravdu jsme se bavili od začátku do konce.
Marie

Jméno, 3. 4. 2022

Jsem věrným divákem Jihočeského divadla, mám předplatné a nenechám si ujít žádnou z uváděných inscenací. Jsem strašně ráda, že se právě v tuto dobu v repertoáru objevila chytrá komedie. Kombinaci dobrého textu, trefného obsazení, zdařilé dramatizace a povedených výkonů herců vnímám jako balzám pro dnešní dobou zmítanou duši divadelního diváka. Něco pro smích, něco k zamyšlení, něco k sebeuvědomění (také jsem se v tom našla :-)), trocha karikatury a pár hlášek, které si člověk zapamatuje, co víc si teď přát.
Kateřina Cempírková