Labyrint pana Fauna

Marek Svobodník, Štěpán Pechar

inscenace složená ze dvou choreografií premiéra: 19. 11. 2021

Faunovo odpoledne

“Každý muž je, nebo alespoň jednou v životě byl, podstatou faunem, tedy lovcem hnaným svými pudy”. Takto by se dala jednou větou shrnout myšlenka této volné adaptace stejnojmenné slavné Nižinského choreografie na námět Mallarmého impresionistické básně.
Obrazovost výjevů, jež člověku zůstanou na mysli po prožití takřka živého snu, podepřeného mnohdy až absurdní symbolikou, je hledáním podstaty “faunovství”. To se skrývá v každém muži, stejně tak jako nymfou je či byla jednou každá žena.

Hudba: C.Debussy, Ondřej Vinklát

 
Choreografie, režie a dramaturgie / Faunovo odpoledne Marek Svobodník
Hudba / Faunovo odpoledne Ondřej Vinklát
Asistent choreografa / Faunovo odpoledne Zdeněk Mládek
Scéna /Faunovo odpoledne Petr Siedlaczek
Kostýmy / Faunovo odpoledne Denisa Horová
Světelný design / Faunovo odpoledne Karel Šimek
Choreografie, režie a dramaturgie / Labyrint Štěpán Pechar
Hudba / Labyrint Ondřej Vinklát
Kostýmy a scéna / Labyrint Pavel Knolle
Světelný design / Labyrint Karel Šimek
Asistenti choreografa / Labyrint Béla Kéri Nagy

 

Labyrint

Temný, dekadentní příběh o tom, že ve světě dětské fantazie se za život, čest a odvahu platí stejná cena jako ve světě dospělých. Když Ofélie utíká z kruté reality poválečného Španělska do fantaskního světa, přestává být jasné, který svět je důležitější a který skutečný.

Inspirováno filmem Faunův Labyrint od režiséra Guillermo del Toro. Upozornňujeme diváky, že v představení je explicitně zobrazeno násilí. Dále upozorňujeme, že během představení zazní výstřel.Z vašich ohlasů

Labyrint pana Fauna, 22. 11. 2021

Zažít divadelní katarzi v pravém slova smyslu je možné na představení Labyrint pana Fauna, které korunuje jeho druhá část. Téma a smysl slavného filmu G. del Tora Faunův labyrint se tvůrcům zdařilo dokonale vydestilovat do 60 minut. Divadlo, které Vám emoce sdělí stylizovaným jevištním pohybem, imaginativní scénografií a možná v prvé řadě dokonalým hereckým ztvárněním. Což v "baletu" bývá ne vždy podmínka. Klobouk dolů.
Jan Vort

Labyrint pana Fauna, 19. 11. 2021

Jedinečné představení. Když jsem se do divadla chystal, měl jsem mírné obavy, protože mám velice rád film od Guillerma del Torro a nedovedl jsem si představit, jak by se dal příběh převést na baletní vystoupení, ale byl jsem mile překvapen. Oceňuji obzvláště kreativní scénu a kostýmy a děkuji za krásný zážitek.
Ondřej Vošta