Vánoční kulturní svařák Jihočeského divadla

A je to tady. Konec roku se blíží a Jihočeské divadlo má pro všechny lidi dobré vůle připraven kulturní svařák. Bude to mix všeho, co jen se dalo stihnout a vymyslet během této podivné doby. Servírovat budeme nejen v online prostoru, ale také ve městě. A co naše příznivce a podporovatele čeká?

 

Hrajeme ze střechy radnice v Českých Budějovicích

Dělejme si radost v předvánočním čase. I v prosinci se každé úterý a čtvrtek, až dozní polední zvony, ozveme ze střechy radnice v Českých Budějovicích a pošleme vám dolů trochu hudby, co pohladí na duši. Otevřete okna, projděte se po náměstí nebo si zpříjemněte cestu pro oběd a zaposlouchejte se do adventních i renesančních melodií, které pro vás hrají členové orchestru opery Jihočeského divadla. 

 

Adventní kalendáře Jihočeského divadla

V online prostoru budou Adventní kalendáře opery, činohry, baletu a Malého divadla. Jsou 100% dietní a otevírat je můžete od 1. prosince. Po konzumaci diváci neztloustnou, ale určitě se pobaví. Každý ze souborů má pro své diváky připraven a namíchán vlastní mix videí, který si postupně každý den budou příznivci moci otevřít v okénku adventního kalendáře. Balet jako jediný ze 4 souborů bude mít adventní kalendář „k sežrání“. S kamerou i fotoaparátem vás provedeme městem a na některé z vás bude čekat i sladká odměna.

 

Vánoční speciály na JTV

Setkat se s našimi soubory budete moci ve svátečních dnech v programu Jihočeské televize. 

25. prosince Vás provedeme po kraji i jihočeských kostelích s varhanním koncertem v podání Mikoláše Troupa.

26. prosince Vás vezmeme na jeviště a do světa fantazie spolu s novým tanečním divadlem Rádio Svobodná Bystrouška.

27. prosince uvidíte, jak jsme oslavili narozeniny Ježíška Superstar.

 

5 premiér ONLINE

Těšili jste se na premiéry letošního podzimu? Tak to Vás potěší, že 5 novinek Jihočeského divadla uvedeme v prosinci ONLINE na Ticketportalu.

5.12. Selský Baroko / činohra
12.12. Polská krev / opera
19. 12. 3+1 / balet
26.12. Rádio Svobodná Bystrouška / taneční divadlo
31.12. Café Groll / činohra

Vstupenky na záznam můžete zakoupit za cenu 100 Kč a inscenaci můžete sledovat v čase od 19.00 do 24.00 hodin. 

 

Malé divadlo do uší i srdcí

Malé divadlo pro své menší diváky připravilo pořad Malé divadlo do ušíinteraktivní podcasty pro malé i velké posluchače. První podcast s názvem Robot a drak si můžete stáhnout v průběhu listopadu, další vánoční příběh Kapr a sněhulák čeká na posluchače 26. prosince.

Náladu a zábavu venku zajistí pojízdný Džubox JeDe (Teatromat), který bude hrát a bavit lidi na parkovištích u obchodních center, na náměstích a dalších místech. Kdo přijde, tomu zahrajeme. Stačí, když si nás kolemjdoucí všimnou, přijdou a hodí do otvoru v autě minci, a pak se začnou dít věci. V ulicích k vidění od 3. 12. do 17. 12. 2020. Kdo nebude mít štěstí na Džubox JeDe možná narazí na Ježíška Superstar, který má někdy někam spadnout z nebe a hrát a zpívat na terase jedné z budějovických budov. Bude to taková malá oslava Ježískových narozenin pro náhodné kolemjdoucí.

 

Účinkovali

Bude doplněno.
Z médií
ČT ART
16.2.2020