Vánoce pro kočku

Terezie Radoměřská

vánoční pohádky na pokračování

Malé divadlo do uší

Malé divadlo pro své menší diváky připravilo pořad Malé divadlo do uší. Jedná se interaktivní podcasty z hudební díly Malého divadla. První podcast s názvem Robot a drak si příznivci mohli stáhnout v průběhu listopadu, další vánoční příběh Kapr a sněhulák si poslechnou od 26. prosince. Podcastová posluchárna Malého divadla si pro uši malých i velkých o adventu 2020 připravila třiadvacet adventních pohádek a jeden opravdový vánoční příběh Vánoce pro Kočku od Terezie Radoměřské. Každý den 1. do 24. prosince budete moci otevírat jednu epizodu v našem adventním kalendáři. Ke shlédnutí do 6. 1. 2021 zde.

 

Účinkovali

Bude doplněno.

Vánoce pro kočku

třiadvacet adventních pohádek a jeden opravdový vánoční příběh Vánoce pro Kočku od Terezie Radoměřské

Tři děti stavějí s tatínkem po celý prosinec betlém a každý večer přidají novou figurku. A za to jim pak betlémská Kočka vypráví jeden příběh.

O volkovi, oslíkovi, andělíčcích a cukroví, o tom, proč milujeme koledy nebo co o Vánocích večeřeli Maria s Josefem, o hvězdě vlasatici i o třech králích, o koni, slonu a velbloudovi, kteří ke třem králům původně vůbec nepatřili. Také o tom, jak se ovečka spřátelila s vlkem, proč vlastně slavíme Vánoce v zimě a nejraději na sněhu, jak se stalo, že s Mikulášem chodí i čert, proč slavík zpívá nejkrásněji v noci a jak to, že jmelí roste na stromech. Každý prosincový večer až do Štědrého dne nová audio pohádka v podání herců Malého divadla. Ke každé pohádce vychází i ilustrace Jitky Nejedlé, kterou je možné si stáhnout, vytisknout, vystřihnout a postupně si s hrdiny Vánoc pro Kočku sestavit svůj vlastní betlém inspirovaný jednotlivými pohádkami.

 

režie a úpravy dialogů: Petr Hašek

hudba, hudební režie a výsledný mix: Roman Hron

zvuk: Roman Hron, Jan Pospíšil

ilustrace: Jitka Nejedlá

 

účinkují: Martin Dobíšek, Terezie Jelínková, Adam Novotný, Jana Kecová, Markéta Kecová, Denisa Posekaná

vyprávějí: Eliška Boušková, Jiří Brnula, Martin Dobíšek, František Hnilička, Petr Hubík, Dana Ibragimová, Terezie Jelínková, Jan Kaštovský, Monika Němečková, Vít Piskala, Denisa Posekaná

 

natočeno v listopadu 2020 v Malém divadle

všechny pohádky si bude možné poslechnout do 6.1. 2021

Vystřihni si betlém inspirovaný knihou Terezie Radoměřské Vánoce pro Kočku!

Ke každé audio pohádkce vychází ilustrace, kterou je možné si vytisknout na domácí tiskárně v klasickém formátu A4 (vhodné vytisknou na tvrdší papír, případně podlepit). Vytištěnou ilustraci je snadné si vystřihnout a kadý den tak přidat novou figurku do svého vlastního betléma. Do Štědrého dne máš betlém kompletní!