Letní divadelní dílny pro děti 2020

Letos opět připravujeme letní dílny pro děti! Chcete-li, aby i vaše dítka zakusila zábavné divadelní tvoření, neváhejte a hlaste se. Divadelní dílny letos i pro mládež a dospělé. Informace a přihlášky na vendula.kecova@jihoceskedivadlo.cz.

Za hvězdami
Společně poplujeme do bezedných výšin, odpoutáme se od naší planety a budeme objevovat souhvězdí a jejich podivuhodné příběhy. Divadelně-výtvarná letní dílna pro děti, které mají chuť hrát divadlo, výtvarně tvořit a prozkoumat s námi tajuplný vesmír.
Lektoři: Vendula Kecová a Vít Piskala (Ateliér 3D Jihočeského divadla)
Marta Vaverková a Irena Friessová (Alšova jihočeská galerie)

Termín: 13. - 17. 7. 2020
Čas: 9:00 - 16:00
Pro děti 9 - 12 let

Cena: 2 500 Kč (včetně oběda)


Letní (vý)let s Petrem Panem
Věříte na víly? Pst! Dávejte dobrý pozor na to, co odpovíte! Když řeknete, že ne, jedna víla vždycky zahyne! A víte, kde leží země, kde se nikdy nestanete dospělými a kde i dospělí musí být znovu dětmi? Za nejbližším smrkem? Za mrknutí okem? Nebo leží ve tvém srdci? Zveme vás na dobrodružnou cestu za Petrem Panem, holčičkou Wendy, kapitánem Hookem a vílou Zvonilkou. Budeme vyprávět příběhy, hrát si i tančit.
Lektorky: Kamila Mottlová (choreografka a tanečnice) a Michala Piskačová (vypravěčka)

Termín: 27. - 31. 7. 2020
Kde: Malé divadlo, Hradební ul., České Budějovice
Čas: 9:00 - 16:00
Pro děti 6 - 8 let

Cena: 2 500 Kč (včetně oběda)

Anatomie herce
Každé povolání, zejména takové, k němuž je zapotřebí talentu, vyžaduje od toho, kdo jej chce vykonávat, zvláštní schopnosti a dovednosti, které by se daly uspořádat do jakési speciální anatomie. Chcete se seznámit s tím, co by měl každý, kdo chce být hercem, ovládat, a jak by měl se svým tělem a talentem zacházet? Pětidenní průzkum „anatomie herce“ je pro vás připraven v týdnu od 20. července v Jihočeském divadle.

Lektor: Jiří Untermüller (herec, režisér a scénárista, člen činohry Jihočeského divadla)

Termín: 20. – 24. 7. 2020
Čas: 17:00 - 20:00
Pro dospělé od 18 let

Cena: 1 500 Kč


Pět kroků k herectví
Možná zrovna uvažujete o tom, že byste chtěli poznat práci herce na vlastní kůži, nebo třeba jen pro sebe poodhalit tajemství herecké tvorby. Je tu pro vás příležitost seznámit se se vším, co je k herectví potřeba v pěti krocích a v pěti dnech. Dozvíte se základní informace o tom, jak připravit tělo a hlas, jak pochopit roli a text, jak obojí uchopit a zpracovat, čím obohatit, a jak to všechno nakonec předat. Součástí této sondy jsou i postupy improvizace a její využití pro hereckou práci.

Lektor: Jiří Untermüller (herec, režisér a scénárista, člen činohry Jihočeského divadla)

Termín: 20. – 24. 7. 2020
Čas: 10:00 - 14:00
Pro mládež od 12 do 20 let

Cena: 1 500 Kč

 

Účinkovali

Bude doplněno.