Noc divadel 2020

Kočujte s námi online

21.11.2020

Třetí listopadová sobota bude opět patřit noci výjimečných zážitků, která spojuje divadla po celé Evropě.

Letos si můžete Noc divadel vychutnat z pohodlí vlastní postele. Kvůli současným opatřením proběhne osmý ročník oblíbené akce, do které se každý rok zapojí více než 30 divadel po celé republice, převážně online. A my se k ní opět rádi a poprvé virtuálně připojíme.

Téma Divadlo a udr-život-elnost je pro tento rok víc než výstižné. Mnoho divadel si v současnosti klade otázku, jak udržet kulturu při životě. Rozhodnutí změnit plány a věnovat léto 2020 nutným opravám Otáčivého hlediště pro nás znamenalo vzdát se sezóny v Českém Krumlově. Nechtěli jsme ale v létě sedět s rukama v klíně, a tak jsme využili příležitosti zkusit něco nového a rozjeli se za diváky po Jihočeském kraji. Ve spolupráci se zámky Ohrada, Blatná, Červená Lhota, Nové Hrady, s městem České Budějovice a obcí Albrechtice nad Vltavou jsme uvedli několik inscenací z repertoáru opery, činohry i Malého divadla. Krátký dokument Kočovníci po kraji Jihočeském je věnován našemu krásnému letnímu putování.

A vy budete mít možnost se o sobotní noci k němu na chvíli online připojit a podívat se, jak jsme hráli a zpívali po jižních Čechách.

 

Účinkovali

Bude doplněno.

O Noci divadel

Noc divadel je součástí evropského projektu European Theatre Night, který prezentuje divadlo tvořivým a netradičním způsobem v mnoha evropských zemích vždy každou třetí listopadovou sobotu a to již od roku 2008. V ČR se koná od roku 2013.