Mobil

/ Projekt Smršť

Sergi Belbel

telefonická digitální komedie premiéra: 8. 4. 2009 derniéra: 7. 5. 2010 počet repríz: 15

Sergi Belbel je slavný současný katalánský dramatik. Jeho nová hra dosáhla velkého úspěchu nejen v jeho rodném Španělsku, ale i v Německu, Itálii, Slovinsku a dalších zemích.

Dokumenty
Proč jít na SMRŠŤ?
Mobil
Plakát / foto Ivan Pinkava, design Robert V. Novák
Z médií
MF dnes
7.4.2009
Sem tam
č.3/2009
Deník
8.4.2009
MF dnes
21.4.2009
Sedmička
č. 1/2009
Divadelní noviny
8.9.2009
Divadelní noviny
8.9.2009
Právo
19.11.2009

Být neustále v kontaktu, propojení, spojení a napojení, to je něco, bez čeho si už dnes málokdo dokáže život představit. Někdy tahle potřeba hraničí s posedlostí, někdy mobilní kontakt umožní chovat se o hodně odvážněji než z očí do očí. Ale nejde jen o telefonování, dá se zaznamenávat, fotit, natáčet... A na letišti, kde právě zpacifikovali teroristický útok, není o příležitosti nouze. Vznětlivou dívku, její matku, mimořádně atraktivního mladíka a luxusní topmanažerku svedou dohromady nečekané události a mobilní telefony.Překlad / Martina ČernáZ vašich ohlasů

Mobil , 10. 5. 2010

Úžasné a skvělé představení, vynikající herecké výkony všech :). Je škoda, že už si nezavoláme, drahý Mobile. Šel bych i počtvrté a klidně i popáté. Tak se měj v tom derniérovým nebi hezky! PS: stejně pořád věřím, že tě ještě příští sezónu alespoň na pár představení strčí do nabíječky a budeš moc vytvářet u dalších lidí tak skvělé zážitky!
Libor Stach

Mobil , 27. 1. 2010

  Ano, pane Petře a další... ano, v současných hrách by zřejmě měl každý - a to i ve vypjatých a stresujících chvílích -  použít maximálně slovo sakra. Tak přece všichni mluvíme. Neřekneme doma totiž nikdo z nás žádné sprosté slovo. To, že budou dialogy šroubované a nepravděpodobné nevadí, hlavně si nevyslechnout drsné výrazy. Mobil je dobrá hra, odehrává se v současnosti a postavy se vyjadřují tak, jak by se zcela jistě lidé jejich postavení a v situacích, které zažívají vyjadřovali. Divadlo ale skutečně nastavuje zrcadlo,  tzn. kdyby tak nikdo nemluvil, nemluvili by tak ani herci ve svých rolích. Postavy v \"Mobilu\" jsou na jevišti většinou s někým blízkým, popřípadě zcela osamoceni. Matka, která je ve věčném sporu se svým synem a navíc právě zažila bombový atentát na letišti, si tedy dle mého názoru může v soukromí hotelového pokoje zanadávat či jinak slovně ulevit.   Navíc - pokud tolik lpíte na klasických dílech, uvědomte si, kolik sprostých slov a dvojsmyslů se dá najít například v textech Williama Shakespeara.   Ano, choďte na klasiku. Ano, choďte do jiného divadla. Každý si můžeme vybrat! Já budu chodit do Jihočeského divadla a nadále mu budu fandit. 
Alice Krupková

Mobil , 26. 1. 2010

  Byl to šok a zklamání. Nechápu, proč někdo tuto hru označil jako komedii. Šel jsem se pobavit a místo toho jsem se nudil a zažil zklamání. Musel jsem poslouchat šňůru nesmyslně a nedůvodně použitých sprostých slov a nadávek, herecké výkony byly nahrazeny vysvětlujícím komentářem - copak herci neumějí zahrát usměv, napětí, překvapení.... nebo snad režisér tolik podceňuje své publikum. Pochopil jsem proč v představení není ani přestávka - zpět by diváci nepřišli. Takováto představení způsobují to, že lidé nechodí na nové nevyzkoušené hry. Příště již jen na klasiku a raději do jiného divadla. 
Ladislav Petr

Mobil , 21. 9. 2009

Mobil - nádhera!!!!!! Úžasně zahrané, chytré a lidské, v zajímavé dekoraci a choreografii!!!! Vaše představení předčilo svou kvalitou několikanásobně dojem z představení Divadla Ungelt z předešlého dne. Hluboký dojem jsme nemohly s kamarádkou "vydýchat" ani po dlouhé cestě domů kolem zahrádky u Zvonu. :-)) Chodím do JČD již léta a kromě jiného určitě Mobil a výkony všech pěti představitelů jsou na Thálii. Děkuji za sebe i svou kamarádku za krásný a hodnotný kulturní zážitek.
Dagmar Vodičková

Mobil , 17. 9. 2009

Vcera jsem po dlouhe dobe navstivil divadlo a stalo to za to. Hra Mobil je ze zivota a je skvela, herecke vykony take. Moc se mi libila postava vypravecky. No a ten zaver hry... Diky :-) 
Petr Macek

Mobil , 26. 5. 2009

Do divadla chodim velmi často a málokdy jsem zklamaná. Naopak, většinou jsem nadšená ještě pár dní po představení. To se ovšem nedá říct o hře Mobil. Tuto šílenou slátaninu plnou lidského neštěstí, vulgarismu, deprese a zdlouhavých monologů nezachránily ani výborné herecké výkony. Ne každému každá hra sedne, avšak tuto bych nedoporučila ani svému nepříteli :-) Na věku tady myslím nezáleží, jde o ladění osobnosti a toho, jak se člověk dokáže do nějaké role vžít. Když se Vám to nechtěně povede při Mobilu, všichni, kdo viděli, si dovedou představit nasledky...Na stránkých diskuze jsem poprvé a příště určitě nepřijdu s kritikou, protože ta je opravdu výjimečná. Na Jihočeské divadlo nedám dopustit a kvůli jedné hře se to nezmění :-)
Věra Maliňáková

Mobil , 6. 5. 2009

Rádi bychom poděkovali za včerejší představení Mobilu. Nejsme s manželem nejmladší, ale hra nás nadchla a velmi zasáhla. Vždyť kdo z nás neřeší složité vztahy rodič-děti. Na tuto hru pošleme i ty naše, do divadla je to moc netáhne, ale tohle musí vidět. Všichni herci hráli výborně, ale nejvíc nás zasáhla postava Klaudie (p.Bambasové), které jsme její zoufalství nad "ztrátou"syna nejvíc věřili. Na besedu jsme nešli, museli jsme ten silný zážitek nechat doznít.
Ludmila Koptišová

Mobil , 20. 4. 2009

Ještě se mi nestalo, aby se mi nějaká hra ve vašem podání nelíbila, ale po Mobilu mám dojem, že už lepší být nemůžete. Všichni skvělí, hlavně Ondřej Volejník. Už se těším na další Smršť.
Marta Strnadová

Mobil , 14. 4. 2009

Po premiéře Mobilu jsem vůbec nemohla s nikým komunikovat. Vzal mi dech i slova, hrozný pocit, že patřím ke generaci těch, kteří své "city" filtrují přes mobily a počítače. Musím jít znova, poprat se s tím. Ale děkuji všem, autorovi, režisérovi a hlavně hercům. Byl to přímý zásah.
Tereza Šináklová

Mobil , 10. 4. 2009

Premiéra Mobilu - ZÁŽITEK: Šimonová, Volejník, scéna, atmosféra celého představení, výběr hudby... opravdu smršť emocí. Z toho příběhu by určitě byl skvělý film, ale asi jenom v divadle to může být taková síla, protože herci nemají deset pokusů, ze kterých si režisér vybere nejlepší záběr, ale musí být hned napoprvé naprosto uvěřitelní, což skoro vždycky bylo! Nechápu jak to děláte? A jestli je to tak nabité vždycky? Těším se na další hry ze Smršti, ale laťku jste si nastavili pěkně vysoko! Petr 
Petr Novotný

Mobil , 10. 4. 2009

Jsem plný dojmů ze včerejší premiery, a tak mi to nedá, abych se nepodělil. Ano, byla to SMRŠŤ emocí, vynikajících hereckých výkonů... smršť, která bere dech a vhání slzy do očí i do srdce. Po monologu paní Bambasové jsem si uvědomil, že cítím, snad po dvaceti letech, ten tlak za očima a přestal jsem se stydět, že mám mokrou tvář... Můj hluboký obdiv!
Ing. Robert Vaníček

Mobil , 9. 4. 2009

Před několika okamžiky jsem se vrátila z premiéry hry s názvem Mobil z projektu Smršť. Byl to naprosto úžasný zážitek. Klobouk dolů. I následná beseda doplnila dojem z celého představení. Na hercích byla vidět značná únava, ale po tak skvělém výkonu, zejména Ondřeje Volejníka, se není čemu divit. Ještě jednou díky a těším se i na další zpracování v rámci projektu Smršť.
Petra Šramhauserová