Bůh masakru

Yasmina Reza

komedie premiéra: 6. 2. 2009 derniéra: 10. 2. 2012 počet repríz: 25

Nejnovější komedie Yasminy Rezy Bůh masakru vyniká přednostmi tradiční francouzské konverzačky, její ambicí je ale mnohem víc než jen pobavit.

 

Účinkovali

Veronika
Michal
Aneta
Alan
Dokumenty
Bůh masakru
Plakát / foto Ivan Pinkava, design Robert V. Novák
Z médií
MF dnes
5.2.2009
MF dnes
5.2.2009
Deník
6.2.2009
Právo
6.2.2009
Právo
12.2.2009
MF dnes
26.2.2009
Divadelní noviny
17.3.2009
Deník
23.2.2010
Právo
25.2.2010
Divadelní noviny
9.3.2010
 
Představení řídí a text sleduje Markéta Vejdovcová
Představení řídí Eva Boříková
Dramaturgie Zdeněk Jecelín

 

Prostřednictvím originální zápletky – dva manželské páry se scházejí, aby srovnaly konflikt, který vznikl tím, že se jejich synové (11 let) poprali a jeden vyrazil druhému dva zuby – provokuje k zamyšlení nad blazeovanou povýšeností dospělého rozumu, jen zdánlivě se opírajícího o kultivovanost civilizované společnosti. Je neuvěřitelné, kam až zavede vážené rodičovské páry řešení banální klukovské půtky!

Yasmina Reza je jednou z nejpopulárnějších francouzských dramatiček, nositelkou prestižní Molièrovy ceny, její nejznámější komedie Obraz byla přeložena do 35 jazyků, i ostatní hry jsou uváděny po celém světě. Píše i filmové scénáře a věnuje se prozaické tvorbě. Její poslední román kritika označila slovy: „Je to něco mezi Molièrem a Woody Allenem.“Překlad / Michal Lázňovský, fotografie z představení / Petr NeubertZ vašich ohlasů

Bůh masakru, 9. 4. 2010

Ze dne na den jsem se rozhodla pro návštěvu tohoto představení a byl to jeden z nejlepších nápadů v tomto roce. Jsem moc ráda, že se mi naskytla možnost vidět toto představení v Praze a protagonistům skládám hlubokou poklonu, protože jsem ani na okamžik nepochybovala o jediné emoci či slově, že by nebylo myšleno tak, jak bylo řečeno a ukázáno. Děkuji
Petra

Bůh masakru, 12. 3. 2010

Dobrý den, chtěli bychom Vám vyjádřit upřímné DÍKY za včerejší moc příjemně strávený večer ve Vašem divadle :)  Hra se nám nadmíru líbila :)  Takto jsme se už dlouho nepobavili :)  Doporučujeme všem opakované shlédnutí - už jsme si objednali lístky na další termín ;)  a těšíme se na opětovně skvělé výkony Lenky, Dany, Martina i Ondřeje. Ještě jednou DÍKY!
Betty a Lukáš

Bůh masakru, 18. 2. 2009

Dobrý den,chtěla bych Vám sdělit pár svých dojmů z divadelní hry Bůh masakru. Bylo pondělí podvečer a mě se vůbec nikam nechtělo, protože jsem měla před docela důležitou zkouškou ve škole. Nicméně nějakým způsobem zvědavost přemohla touhu se učit (jo, učit se na poslední chvíli není dobré) a já se odhodlala vyrazit.Hned na začátku představení mi vyrazilo dech druhé publikum :) A poté už mě jen bavili herci svými vynikajícími výkony. Jsem opravdu ráda, že jsem nakonec šla a musím podotknout, že z velkého množství her, které jsem měla možnost shlédnout, byla tahle co se komičnosti, ironie, nadsázky a celkového provedení týče, jednoznačně NEJLEPŠÍ!!!Děkuji za perfektně prožitý večer! A jen tak dál..:)
Andrea S.

Bůh masakru, 18. 2. 2009

Děkujeme všem hercům za skvělé představení komedie Bůh masakru. Byl to opravdu úžasný zážitek, na který dlouho nezapomeneme!
Šulcovi

Bůh masakru, 18. 2. 2009

Dobrý den, včera jsem viděla neplánovaně hru Bůh masakru. Původně byla na programu hra Saturnin a zprvu jsem byla nemile překvapena, že tuto hru neuvidím. Jsem však nakonec moc ráda, že tato změna nastala. Už dlouho jsem se v divadle takhle nepobavila a chvílemi jsem doslova brečela smíchy. Velice mě zaujal i nápad s jedinou rekvizitou na jevišti - dětským kolotočem a s diváky posazenými na druhé straně jeviště. Musím ocenit i úžasné výkony herců, kterým jsem věřila každé slovo. Mockrát děkuji za úžasný zážitek.
Eva Toušková