Evžen Oněgin

Petr Iljič Čajkovskij

Romantická opera premiéra: 1. 10. 2021 derniéra: 29. 12. 2022

Tragédie zbytečného člověka v nebývale intimní opeře dvou velkých světových romantiků A. S. Puškina a P. I. Čajkovského – to je Evžen Oněgin. Jeden z nejznámějších příběhů nenaplněné lásky uvádíme v ruském originále s českými titulky.

 

Účinkovali

Evžen Oněgin
Taťána dcera statkářky Lariny
Vladimír Lenskij, básník
Olga, mladší sestra Taťány
Kníže Gremin
Larina , statkářka
Filipjevna, chůva
Triquet, Francouz
Zareckij | Rotný
Guillot , pobočník Oněgina
Předzpěvák sboru
Hlídač
Stará kněžna Gremina
Z médií
MF Dnes
25. 10. 2021
 
Hudební nastudování Martin Peschík
Scéna a kostýmy David Janošek
Choreografie Lucie Mertová
Světelný design Petr Baštýř
Dramaturgie Tomáš Studený
Sbormistr Martin Veselý
Koncertní mistr / housle Martin Červinka
Koncertní mistr / violoncello Václav Žák
Asistent dirigenta Vojtěch Adamčík
Korepetitor Mikoláš Troup
Asistent choreografie István Varga
Asistentka režie Aneta Pokorná
Text sleduje Lucie Bicanová

 

Chcete o inscenaci vědět víc? Zajděte si na náš lektorský úvod. Začínáme půl hodiny před představením v předsálí DK Metropol. Vstup na lektorské úvody je zahrnut v ceně vstupenky.  A pokud vás zajímá, o čem se v opeře zpívá, přečtěte si její zážitkový obsahNajdete v něm spoustu zajímavostí i odkazy playlisty, které vás na představení příjemně naladí. Udělejte si s operou život ještě hezčí, než je!

Upozorňujeme diváky, že v představení zazní výstřel.

 

Oficiální premiéra proběhla za covidu bez diváků.Z vašich ohlasů

Evžen Oněgin, 25. 10. 2021

Moc krásné zpracování E. Oněgina. Alexander Beň a Barbora Řeřichová byli naprosto skvostní! Jen škoda, že nemá divadlo větší scénu, jistě by si tato inscenace zasloužila mnohem větší jeviště. Moc díky opeře JD, že se nebojí "odvážnějšího" zpracování Evžena Oněgina.
Johana M.

Evžen Oněgin, 5. 10. 2021

V sobotu jsem shlédla odloženou premiéru Evžena Oněgina; trochu jsem se obávala avantgardního provedení, jak je v současné kultuře zvykem, ale řekla jsem si, že přivřu oči a budu poslouchat hudbu, která za to stojí. Ale opak mě mile překvapil. Krásná scéna, kostýmy, výkony umělců, prostě nádhera. A jako bonus fotomomentka s hlavními protagonisty, kteří měli jen pár vteřin do výstupu a přesto se s námi s úsměvem vyfotili. Děkujeme!
Kristina Pečlová

Evžen Oněgin, 3. 10. 2021

Ztvárnění nebylo tak přehnaně přemodernizované jako ostatní počiny Jihočeského divadla, takže bych to ohodnotil vcelku pozitivně. Obsazení dne 2.10.2021 bylo také velmi dobré (Csaba Kotlár, Jana Šrejma Kačírková, Amir Khan, Peter Paleček atd.), jen mi tam chyběla Ivana Veberová jako Taťána.
Lukáš