Jak se směje zubatá

/ Kdopak by se smrti bál

Kasha Jandáčková, David Košťák

premiéra: 16. 10. 2021

U Ondráše doma se začne čím dál častěji ozývat tajemné chichotání. Kdo, čemu a proč se směje? Malý chlapec musí s pomocí své mladší sestřičky Makiny a jejich andulky Vlastičky započít detektivní pátrání!

Jak se směje zubatá je příběhem o rodině, již navštívila smrt, která se jen tak nemá k odchodu. Jak se se smrtí může vyrovnat dítě a jak dospělý? A jak se se smrtí vyrovnává sama smrt? Na tyto otázky se s nadhledem pokusí odpovědět hravá inscenace o umírání, které je nedílnou součásti našich životů. Nahlédněte s námi za oponu, která dělí svět živých od říše zemřelých.

Inscenace vznikla za podpory Nadace ČEZ.

 
 

Pro diváky od 8 let.

 

Oficiální premiéra proběhla za covidu bez diváků.Z vašich ohlasů

Jak se směje zubatá, 9. 11. 2023

Dechberoucí představení, které mi neustále hrnulo slzy do očí - v jednu chvíli smíchem a v druhou zas smutkem. Děkuji za zpracování náročného tématu pro dětské i dospělé publikum s citem, humorem i upřímnou realitou. Chápala jsem každou větu bezradných rodičů a zároveň mě každá někde uvnitř zabolela. Nejvíc oceňuji neuvěřitelný výkon Zubaté! Její pohybovost ve mně vyvolávala tolik děsů i tolik soucitů, že mi běhal mráz po zádech. Z celého srdce tleskám a děkuji.
Eliška

Jak se směje zubatá, 26. 10. 2021

Naprosto úchvatné představení s hlubokou myšlenkou. Oceňuji, že se divadlo pouští i do neveselých témat. Navždy Vlastička a Vlastík!
Tereza H.

Jak se směje zubatá, 18. 10. 2021

Ohlas dětí - bylo to divné, strašidelné. Nedokáží ani říct, o čem to bylo. Dcera plakala, že tam umřeli lidi a holčička..