Plíce

Duncan Macmillan

Love story pro 21. století premiéra: 16. 10. 2021

Je jim mezi dvaceti a třiceti. Ona si dělá doktorát, on má kapelu. Bydlí spolu, milují se a když jednou čekají ve frontě v IKEA, on nadhodí, jestli by nebyl čas pořídit si dítě. Jenže, je dneska vůbec ekologické mít děti? A školství je v příšerném stavu... Zvládneme to celé zaplatit? Asi si budeš muset najít nějaké stálé zaměstnání... A já strašně přiberu!

Z médií
MF Dnes
6. 12. 2021
 
Představení řídí a text sleduje Jan Saska, Markéta Vejdovcová

 
Délka / 90 minut bez přestávky
Pondělí
2. 10. 2023
19:30 Studiová scéna Na Půdě rezervovat
Úterý
28. 11. 2023
19:30 Studiová scéna Na Půdě rezervovat
Středa
29. 11. 2023
10:00 Studiová scéna Na Půdě Školní vyprodáno

Přední britský autor sleduje s humorem sobě vlastním životní peripetie mladé dvojice, v rychlých obrazech s nimi procházíme všemi nejpodstatnějšími událostmi jejich partnerského života, až dokud je smrt nerozdělí. Je to život v 21. století, takže ho stále víc ovlivňuje i probíhající klimatická změna. Ale ty zásadní věci se nikdy nemění...

Cenami ověnčená komorní hra přináší mimořádné herecké příležitosti dvěma talentovaným hercům nejmladší generace naší činohry, Daniele Šiškové a Danu Kranichovi. Daniela byla za Plíce nominovaná na nejlepší ženský herecký výkon v cenách Jihočeské Thálie 2021. 

Upozorňujeme diváky, že v představení se kouří.

 

Oficiální premiéra proběhla za covidu bez diváků.Z vašich ohlasů

Plíce, 26. 1. 2023

Sice jsem si připadala jako Alenka v říši divů (tedy uprostřed davu ,,catniku " , ale konečně jsem pochopila čím žije generace mé dcery. A zpodobnění seniorky na hřbitově mladou herečkou absolutně nemělo chybu! Jen ten slovník nemá tak vulgární.
Jana Kučerová

Plíce, 8. 4. 2022

Jedno z nejlepších představení co jsem v Jihočeském divadle viděla. Úžasné kostýmy a skvělí herci.
Jitka

Plíce, 21. 1. 2022

Třetí hra Duncana Macmillana, kterou jsem viděl a opět výborná. Baví mě témata, kterými autor píchá do vosího hnízda. Obdivuju nasazení a množství textu, které musí herci zvládnout. Dan Kranich výborný, Daniela Šišková vynikající. Půdní prostor je pro hru jako ušitý. 75 %
Čiko i-divadlo.cz