Mnoho povyku pro nic

William Shakespeare

renesanční komedie premiéra: 31. 10. 2008 derniéra: 25. 3. 2010 počet repríz: 20

Jednu z nejoblíbenějších komedií Williama Shakespeara uvádíme v režii Jiřího Menzela a v překladu Martina Hilského.

 

Účinkovali

Don Pedro, kníže aragonský
Benedick, pán z Padovy, dvořan dona Pedra
Claudio, pán z Florencie, dvořan dona Pedra
Don John, nevlastní bratr dona Pedra
Borachio, přívrženec dona Johna
Konrád, přívrženec dona Johna
Leonato, guvernér Messiny
Héró, jeho dcera
Beatrice, sirotek, jeho neteř
Antonio, stařec, bratr Leonata
Margareta, komorná Héró
Ursula, komorná Héró
Mnich Francis
Puškvorec, velitel stráže
Šťovíček, strážník
Dokumenty
Mnoho povyku pro nic
Plakát k představení/ fotografie Ivan Pinkava, grafické zpracování Robert V. Novák
Jiří Menzel v Jihočeském divadle 28.10.2008
Z médií
Deník
30.10.2008
Deník
30.10.2008
MF dnes
30.10.2008
MF dnes
30.10.2008
Právo
31.10.2008
Deník
18.11.2008
MF dnes
20.11.2008
 
Režie a inscenační úprava Jiří Menzel
Pohybová spolupráce Libuše Králová
Představení řídí Jaroslav Kukrál
Asistentka režie a inspice Nikola Studihradová

 

Příběh o zlomyslném očernění nevinné dívky vděčí za svůj nepomíjející divácký úspěch především dalšímu, souběžnému dějovému pásmu, jímž je „veselá válka“ věčně hašteřivých milenců Benedicka a Beatrice.Jejich slovní potyčky plné duchaplných šlehů vyvolávají salvy smíchu podobně jako bonmoty jiného velkého ostrovního dramatika, Oscara Wilda. K nim Shakespeare přidal celou galerii fraškovitých postav a postaviček ze staré Anglie, byť tento kus situoval do italské Messiny. Příběh sám je ale nadčasový – a může se proto odehrát kdekoli a vlastně kdykoli.Fotografie z představení / Petr Neubert, překlad Martin HilskýZ vašich ohlasů

Mnoho povyku pro nic, 10. 1. 2011

Výborná hra -  výborný autor. Nádherně zahráno. Je třeba více těchto nádherných, nezmodernizovaných her. Děkuji.
Jaroslava Žočková

Mnoho povyku pro nic, 11. 2. 2010

Podávám velmi kladný ohlas na tuto hru. Navštívil jsem již několikero her protagonistů účinkujících ve hře této. Musím povědět, že pokud má člověk špetku humoru a jistý nadhled, pak sezná tuto hru velmi, velmi přívětivou - snad až na nešťastný a uspěchaný (vzhledem k celkovému tempu hry) konec. Co mne doopravdy pobavilo (myšleno ve velmi dobrém), byla Tereza, která byla k nepoznání, samozřejmě Ondřej Veselý a Lenka. Výkon herců, jakožto celku, vynikající! Tuto hru jsem již doporučil několika známým.
Václav

Mnoho povyku pro nic, 2. 2. 2009

Představení je úžasné a krásně jsem se pobavila. Nejvíc se mi líbila "ukecanost" Lenky Krčkové a Ondřeje Volejníka. Smím-li to tak říct, Ondřej Veselý byl dokonale slizký a po velice dlouhé době se mi jeho výkon líbil. Co dodat dál? Snad jen, že jsem nemohla být zklamána, protože kombinace Shakespeare - Jihočeské divadlo je prostě sázka na jistotu.Nevím, jestli se tenhle ohlas dostane i k hercům (nebo vůbec někam), ale pokud ano, moc pozdravuji Lenku Krčkovou. Lenko, bylo mi jakoby poslední tři roky nebyly. 
Zuzka Radouchová

Mnoho povyku pro nic, 28. 1. 2009

Zdravím Jihočeské divadlo a všechny jeho návštěvníky. Na hru Mnoho povyku pro nic jsem se moc těšila, protože samo o sobě jméno Shakespeare, navíc spojené s jménem pana Hilského, slibuje krásnou podívanou - vlastně hlavně úžasný poslech nepřeberného množství humoru, ironie i hlubokomyslných myšlenek... Děkuji za úžasný zážitek. Podle mě by přesně takhle byla provedena Shakespearova hra za jeho života :-) 
Jiřina Buúsová

Mnoho povyku pro nic, 4. 11. 2008

Zrovna jsem se vratil z predstaveni Mnoho povyku pro nic. Uzasne! Za posledni leta se mi nestalo, ze bych vychazel z Jihoceskeho divadla zklaman. V zadnem pripade! Vykony hercu, scenar, rezie, dokonale! Fandim vam vsem. Herecky nejen ze umi skvele hrat, ale jsou to i na pohled krasne zeny. A snad si nakonec najdu cestu i k tomu Shakespearovi :) Jen tak dal!!! Nevidime se naposled. 
Pavel Dvořák