Prodaná nevěsta

Bedřich Smetana

komická opera pod širým nebem premiéra: 19. 9. 2020

„Proč bychom se netěšili…“

Národní česká opera Prodaná nevěsta Bedřicha Smetany se stane příležitostí ke vpravdě venkovskému opernímu happeningu pod širým nebem, v malebném zákoutí v Chřešťovicích u Orlické přehrady. K předním tuzemským sólistům, sboru a orchestru opery Jihočeského divadla se při této příležitosti připojí i další pěvecké a folklórní soubory i osobnosti regionu, aby společně provedli „Prodanku“ v režii nového uměleckého šéfa opery Jihočeského divadla Tomáše Ondřeje Pilaře a pod taktovkou Maria De Rose, jejího generálního hudebního ředitele.

Délka představení cca 3 hodiny včetně 30 minutové přestávky. 

Uvádíme v rámci projektu JD venkovu.

 
Režie a scéna Tomáš Ondřej Pilař
Sbormistr Martin Veselý
Představení řídí Michaela Freudenschussová

 

Choreografie: Světlana Mládková

Spoluúčinkují:
Dětský pěvecký sbor Jitřenka pod vedením sbormistryně Elvíry Gadžijevy, smíšený pěvecký sbor Aleluja z Týna nad Vltavou, dobrovolníci a komparzisté. Z vašich ohlasů

Prodaná nevěsta, 29. 9. 2020

Chtěl bych celému divadlu poděkovat za překrásné představení Prodané nevěsty v Chřešťovicích. Celá akce musela dát moc práce... Doufám, že pocit, který si z tohoto vyjímečného představení odnáším nikdy nezmizí. Celé provedení bylo prostě vyjímečné a možná i neopakovatelné. Jen co všechno se mohlo stát díky počasí...Riskovali jste, ale výsledek stál za to. Moc si toho vážím. Sám vím, že práce v divadle je těžká. Moc rád bych vyzdvihl orchestr, který se v akustických podmínkách a na sluníčku zhostil své práce fantasticky. Mařenka se zablýskla svým perfektním výkonem stejně jako Vašek v unikátním a těžkém "koktavém" libretu, taneční přiopilá scéna vzbuzovala úsměv, ale i obdiv nad vtipem, jakým se ho všichni zhostili, děti z Jitřenky dodaly celému představení pocit jakoby se vše odehrávalo ve skutečnosti přímo v Chřešťovicích. Nesmím zapomenout na fakt, že celému příběhu bylo rozumět tak jasně a čistě, že jsem konečně pochopil i bez čtení obsahu, jak to vlastně s tou "prodanou" nevěstou bylo. Pan režisér měl velkou odvahu. Krásné byly i vsunuté malé nenucené vtípky a veselé momenty. Zkrátka jste odvedli obrovský kus práce. A poděkování Vám všem je to nejmenší.
Michal Brédik

Prodaná nevěsta, 22. 9. 2020

Prodaná nevěsta v Chřešťovicích mě velice nadchla. Nejen venkovní prostředí, ale i vynikající výkon všech učinkujících!!! Všem moc děkuji za krásný zážitek. 
Marie

Prodaná nevěsta, 21. 9. 2020

Chtěla bych poděkovat za mimořádně krásný zážitek, byla jsem na Prodané nevěstě v Chřešťovicích, jedním slovem nádhera....
Zdeňka Komzáková