Peer Gynt

Edvard Grieg

romantický balet premiéra: 16. 1. 2009 derniéra: 9. 5. 2009 počet repríz: 9

Světové proslulé severské drama životního hledání a bloudění. Cesta kolem světa za láskou nesená úchvatnou Griegovou hudbou a vyjádřená tancem.

Dokumenty
Peer Gynt
Plakát k představení / foto Petr Hasal, design Marek Vácha
Z médií
MF dnes
15.1.2009
MF dnes
15.1.2009
Právo
16.1.2009
Deník
16.1.2009
Deník
16.1.2009
Hudební rozhledy
3/2009
 
Režie a choreogrfie Jiří Horák
Asistent choreografie Sergej Škalikov
Hudební příprava Ludmila Izugrafovová
Představení řídí Zdeňka Dubská

 
Z vašich ohlasů

Peer Gynt, 18. 5. 2009

Opožděně ale přeci díky, díky, díky za balet Peer Gynt. Skvělé taneční a herecké výkony všech zúčastněných by vám mohli v jiných divadlech závidět. Neuvěřitelný výkon pana Mládka v titulní roli - no prostě bomba!!! Ani se mi potom nechtělo domů, zkrátka to byl pro mě jeden z nejlepších divadelních zážitků. Příště bych šla klidně znova,jen kdyby to nebylo naposled. Musím si to zkrátka víc ohlídat a nejít až na derniéru, abych se šla když tak podívat víckrát.
Petra Hlásková

Peer Gynt, 12. 5. 2009

Peer Gynt bylo skvělý představení. První balet v mým životě a musím se přiznat, že do té doby, než jsem ho viděla u vás v divadle, mi balet opravdu nic neříkal. Díky skvělým tanečníkům a všem kdo se na něm podílel.
Dita

Peer Gynt, 12. 5. 2009

Derniéra baletu Peer Gynt byla opravdu skvělá, díky všem účinkujícím a zvláště pak panu Mládkovi za jeho výkon. Byli jste výborní ! ! ! Standing ovation byl na místě.Škoda tak hezkého představení.
Lenka Rybníčková

Peer Gynt, 12. 5. 2009

Skvělé představení plné emocí, zážitků a neuvěřitelného výkonu především Zdeňka Mládka v hlavní roli Peer Gynta, ale i celého baletního souboru si zasloužil aplaus vestoje, děkujeme!!!!! Škoda, že to byla derniéra.
Válkovi

Peer Gynt, 11. 5. 2009

Dnešní Peer Gynt byl úžasný a o tom, jak to bylo skvělé vypovídá i to, že celé hlediště děkovalo vestoje!!!Užásný nezapomenutelný zážitek! 
Andrea Kroužková

Peer Gynt, 11. 5. 2009

Včera jsem byla na derniéře Peera Gynta. To představení bylo úžasné, skvělé, plné emocí, prostě nemám slov. Proč má tak báječné představení končit? Děkuji všem ještě jednou za nádherný zážitek.
Tereza Durďáková

Peer Gynt, 16. 4. 2009

Balet Peer Gynt mě opravdu příjemně překvapil, takovou dávku emocí jsem nečekala. Výkon a přirozený projev všech v čele se Zdeňkem Mládkem jako Gyntem na mě zapůsobil a mě tzv."dostal". Celému souboru děkuji a přeji si jako divačka od JD více takových skvělých zážitků... 
Petra Kardanová

Peer Gynt, 16. 4. 2009

Díky za Peer Gynta. SUPER ZÁŽITEK a až neuvěřitelný výkon pana Mládka. Zkrátka skvělý představení.
Jiří Batola

Peer Gynt, 3. 4. 2009

Vážený pane řediteli,v tom, co píšete, máte jistě v mnohém pravdu. Každé divadlo potřebuje určitý vývoj a konzervovat aktuální stav, i když velmi úspěšný, může být z hlediska budoucnosti velmi krátkozraké. Na druhou stranu - měnit něco, co bez problémů šlape a má úspěchy, jen proto, aby byla změna - to považuji za velmi "odvážné".Je to Vaše manažerské rozhodnutí, a vy za to budete (doufám) nést plnou zodpovědnost - jak v případě úspěchu, tak v případě neúspěchu. V tisku jsem se dočetl, že baletní soubor byl na vrcholu před třemi lety. S tímto názorem naprosto nesouhlasím - po shlédnutí Peera Gynta jsem dospěl k názoru, že má balet JČD opět další špičkové představení. Nápaditá choreografie, neotřelé scénické nápady atd... Velmi se obávám toho, aby "evropská osobnost" Atilla Egerházi nebyla jen nafouknutá bublina. Už sama okolnost, proč se tato evropská choreografická špička rozhodla jít do provinčního maloměsta České Budějovice, by byla možná zajímavá. Doufám, že se mýlím, ale nerad bych, aby došlo k tomu, že tento pán odejde za rok, za dva na jinou štaci a za ním zůstane jen nabourané nefunkční torzo baletního souboru.Přeji Vám a hlavně baletnímu souboru mnoho úspěchů.Pavel Štindl, zanícený divák
Pavel Štindl

Peer Gynt, 2. 4. 2009

Děkuji všem tanečníkům za představení Peer Gynt. Ještě dnes jsem se se svými kladnými dojmy podělila s kolegyněmi v práci. Pan Mládek byl absolutně úžasný, nechápu jak to může zvládnout. Já vyjdu jedno patro a musím si na pár minut odpočinout. Zážitek z tohoto baletu ve mě bude ještě dlouho.Doporučuji všem, stojí to opravdu za to!!! Škoda, že už v květnu bude derniéra. Snad se stihnu jít podívat ještě jednou. Díky Ilona s rodinou.
Ilona Bachterová

Peer Gynt, 1. 4. 2009

Díky za včerejší představení Gynta. Nikdy bych nevěřil, že mě bude balet tak bavit. Bravo!!!
Honza Kratochvíl

Peer Gynt, 16. 3. 2009

Za celou rodinu bychom rádi vyjádřili uznání za výkony všech souborů JD. V návaznosti na předchozí příspěvky p.Martincové, Křížové, Plátenkové a dalších, můžeme rovněž jako velmi působivé, obohacující představení označit představení Peer Gynt, které ještě máme v úmyslu samozřejmě opět navštívit. Zde, v Carmině buraně a dalších, jsme mimo výkonů souboru obdivovali bytostní sepětí pohybu s hudbou, aranžmá. Nakolik se povede obdobně za nové koncepce přiblížit k srdci a duši diváka, lze se jen dohadovat..Ale moc bychom nám to přáli....
J. Kouřilová

Peer Gynt, 10. 3. 2009

Úterní balet (Peer Gynt) byl naprosto úžasný! Velice mne překvapil vysoký věkový průměr publika. Studenti asi neví o co přicházejí. Tolik krásy, erotického náboje a smyslnosti můžou za jeden večer těžko zažít kdekoliv jinde ;)
Pavel Dvořák

Peer Gynt, 4. 3. 2009

Nádherný balet, scéna,výborný výkon pana Mládka. Toto představení převyšuje ostatní aktivity Jihočeského divadla. Bravo!
Libuše Pražáková

Peer Gynt, 26. 2. 2009

Vážení a milí v Jihočeském divadle,ráda bych touto cestou vyslovila veliký dík za baletní inscenaci Peer Gynt, kterou jsem viděla v den premiéry 16. ledna letošního roku. Byla jsem uchvácená a soudě podle reakce publika, zdaleka ne jediná, komu v hledišti učarovalo ztvárnění tohoto známého dramatu.Inscenace je naprosto harmonická ve všech svých složkách. Struhující jsou výkony tanečníků baletu, nápadité kostýmy, výmluvná, a i v detailech vynalézavá choreografie, to všechno je podívaná, z níž se chvílemi až tajil dech, to vše umocněno Griegovou hudbou. Abych si tento nezapomenutelný zážitek zopakovala a nadělila jej také dalším, vzala jsem na reprízu v úterý 17. února svou osmiletou vnučku a kamarádku se stejně starou dcerkou. To proto, aby si holčičky taky nasytily duše krásou. Obsah jsme jim samozřejmě předem krátce vylíčily, aby byl pro ně příběh srozumitelný.Prožily jsme krásný večer a za ten vám všem, kteří jste na realizaci inscenace podíleli, moc děkuji. Kvality baletu Jihočeského divadla jsou na vysoké profesionální úrovni.
Ivana Píhová
starší >>