Ukradený měsíc

/ nečekaný příběh

Ludvík Aškenazy

premiéra: 19. 6. 2019

Závěrečná ukázka z celoročního hereckého kurzu Ateliéru 3D Jihočeského divadla pod vedením Jiřího Untermüllera

Nikoho z lidí nenapadne, že se vlastně Měsíc také někdy musí vykoupat, aby byl čistý, lesklý a zářivý. Jen dva uličníci z vesnice Zelená Kupka, Filip a Vavřinec, na to přišli, a právě do těch by to nikdo neřekl. Už také proto, že lidé nevěří ničemu, co se nepřihodilo zrovna jim.

Zveme Vás na neobvyklou výpravu. Nejprve k rybníku Rákosníku, a nemyslete si, že je to jen obyčejný rybník u vesnice Zelená Kupka kousek od kopce Doutnáče. Od rybníka totiž vede přímá linka na… ano, na náš věrný satelit – Měsíc! Řídíme se itinerářem, který zapsal v roce 1956 Ludvík Aškenazy do dvou novel, a tím přispěl nejen k literatuře pro děti, ale také k žánru sci-fi. A tak se mohlo stát, že zablácené boty Filipa a Vavřince se dotkly měsíčního povrchu dřív, než tak učinil Neil Armstrong (1969), a uličníci se proletěli kosmem dřív, než tak učinil Jurij Gagarin (1962).

Hrají účastníci hereckého kurzu 2018/19 Ateliéru 3D Jihočeského divadla Neli Folbrechtová, Lucie Horelicová, Radka Janišová, Radka Jedličková, Salome Klimešová, Zuzana Kovářová, Nina Mocová, Lenka Saiková, Samuel Fořt a Matyáš Kořan.

Uvádíme na Studiové scéně Jihočeského divadla Na Půdě.

 

Účinkovali

Bude doplněno.
 
Režie a dramaturgie Jiří Untermüller