UVÁDÍME V RÁMCI II. DIVADELNÍ PŘEDHLÍDKY JIHOČESKÉHO DIVADLA V PRAZE – JIŽNÍ SPOJKA 2020
Inscenace vznikla ke stému výročí Jihočeského divadla. Premiéra 12. prosince 2019 v Divadelním areálu Bouda na Mariánském náměstí.
Vymyslet představení k výročí 100 let od založení místního divadla není nic jednoduchého. Premiéra se blíží a přitom se velkoryse naplánovaný koncept představení hroutí režisérovi pod rukama. Pak se zhroutí i režisér. Přijde nový, s novým konceptem, ale ten nepřečká ani první zkoušku. Řediteli divadla už pomalu tečou nervy a sahá ke stále drastičtějším řešením.
Bude z toho nakonec velkolepý kostýmní balet, progresivní minimalistické dílo nebo lidová zábava s dechovkou? Který z tvůrců prosadí svou vizi? Podaří se udělat vůbec něco? A co je na těch stech letech divadla nakonec opravdu důležité?
V roli ředitele se můžete těšit na herce a dabéra Jiřího Lábuse.
Zdeněk Mládek získal za roli soudruha Pilného širší nominaci na celostátní Cenu Thálie 2019.
V inscenaci je použita hudební nahrávka v podání orchestru opery Jihočeské divadla. Dirigent Martin Peschík.