Invisible Man

/ neviditelnost existuje

Janek Lesák & Natálie Preslová & kolektiv

neviditelnost existuje premiéra: 29. 2. 2020

Koprodukční projekt Malého divadla a LIVE4K

Nevšimnete si jich na ulici, nezavadíte o ně pohledem, ani když sedí přímo naproti vám. Seznamujete se s nimi možná po dvacáté. Jejich obličej zapomenete v tu vteřinu, kdy od vás odvrátí zrak. Neviditelnost existuje.
Příběh s neviditelným hercem v hlavní roli, vyprávěný formou live-cinema, tedy živým kinem, ve kterém sledujete film, který filmový štáb v reálném čase natáčí přímo pod plátnem. Kino, ve kterém je film jen polovinou příběhu. A příběh o člověku, který je jen polovina člověka.

Inspirováno novelou H. G. Wellse a deníkovými záznamy pana N. O. Bodyho, nalezenými v jeho pozůstalosti. 

Představení je určeno pro věkové kategorie 13+

Dokumenty
Plakát k představení
Grafický design a ilustrace Darjan Hardi a David Šrot
Z médií
Jihoceskykalendar.cz
1. 11. 2019
5plus2
28.2.2020
Deník.cz
29.02.2020
Český rozhlas České Budějovice
2.3.2020
Scéna.cz
22. 3. 2022
Divadelní noviny
5. 4. 2022

Na toto představení nelze z technických důvodů umístit invalidní vozík.Z vašich ohlasů

Invisible Man, 28. 2. 2023

Skvělé, velká frajeřina celého ansámblu, skvělá souhra, děj i poselství - hluboké, jasné a zcela úderné... doporučuji všem
Pavel Pokorný

Invisible Man, 12. 11. 2022

Wow, super! Právě jsem se vrátil z představení a jsem nadšenej, zase něco úplně jiného, určitě doporučuju, stojí to za to. Na tohle rád zajdu znovu
Dominik Pokorný

Invisible Man, 17. 10. 2022

Tady vše funguje, jak má. Netradiční ztvárnění metodou live cinema, skvělé herecké výkony, dobrá hudba, texty a celkově myšlenka toho, jak se asi cítí "neviditelný" člověk, mě nadchlo. Klobouk dolů!
Jan Tauber

Invisible Man, 19. 11. 2021

Do detailu propracované představení, při kterém se ani chvilku nenudíte! Peckoš! Originálně zpracované představení, kdy je člověk neustále baven tím, jak musí střídat pohled filmové kamery a pohled diváka na divadle. Představení s výbornou atmosférou.
třída 4.E Gymnázium J. V. Jirsíka

Invisible Man, 26. 10. 2021

Okouzlující představení Invisible Man!!!!!
Anežka H.

Invisible Man, 7. 10. 2020

Představení je opravdu nápadité, příběhem i zpracováním. Přejeme celému Malému divadlu hodně stejně zdařilých představení a hlavně brzké ukončení nejistého stavu a návratu ke hraní, jak jsme byli zvyklí.
Lenka Kudrličková

Invisible Man, 3. 3. 2020

V sobotu jsme byly se ségrou na vašem představení Invisible man. Cítíme velkou potřebu vám sdělit, jak skvělý to bylo... je! Fakt pecka! Krásně udělaný. Live-cinema si určitě zaslouží větší pozornost, protože je to originální nápad a nás, jakožto diváky, to moc bavilo sledovat. O to víc ve vašem podání. Nikdy nezklamete. Moc děkujeme za nádhernej zážitek. :-)
Míša a Marki

Invisible Man, 0. 0. 0000

Na představení jsem byla s devítiletým synem, oba jsme odcházeli nadšeni a zklamáni, že "už je konec" :) Bylo to zase po dlouhé době "něco jiného". Doporučuji.
Jitka Š.