Holky a kluci

Dennis Kelly

monodrama premiéra: 25. 9. 2020

Muž a žena se nečekaně seznámí ve frontě na letišti. Vášnivě se do sebe zamilují. Pak přijde manželství, dítě, dům, problémy v práci…A city se mění. Sluncem prozářená idyla se mění v děsivou noční můru…jaká je cena za to, že potkáte „muže svého života“?

 

Účinkují

Z médií
Zakulturou.cz
25. 9. 2020
MF Dnes
5. 10. 2020
Divadelní noviny
14. 10. 2020
 
Scéna a kostýmy Adriana Černá
Produkce představení Barbora Jakubcová
Představení řídí a text sleduje Jaroslav Kukrál, Markéta Vejdovcová

 

Dennis Kelly patří k nejúspěšnějším současným britským dramatikům. Režisér Adam Svozil si s jeho poetikou velmi rozumí, jeho hru Rituální vražda Gorge Mastromase nastudoval v roce 2015 jako svou absolventskou inscenaci a získal za ni prestižní Cenu Marka Ravenhilla za nejlepší českou inscenaci současného textu.

Teresa Schel získala za inscenaci Holky a kluci ocenění za nejlepší ženský herecký výkon roku v rámci Jihočeské Thálie 2020.Z vašich ohlasů

Holky a kluci, 14. 2. 2023

Představení, které nemá obdoby. Za mě nejsilnější zážitek z divadla, který jsem si kdy domů odnesl. Byli jsme s manželkou vtaženi do příběhu, jako bychom byli jeho součástí.. Velký obdiv a respekt za fantastický herecký výkon paní Schel. Děkujeme!
Matěj

Holky a kluci, 1. 2. 2023

Naprosto skvělé a šokující. Úžasný herecký výkon, který jsem věřila do posledního slova. Mnoho scén mě přivedlo k velkému zamyšlení. Děkuji za příležitost a pěkný kulturní zážitek.
Monika Fenclová

Holky a kluci, 5. 3. 2022

Tohle představení by mělo být povinné pro všechny.. spousta hlubokých myšlenek. Na ztvárnění této role nestačí pouze herecké zkušenosti, ale především něco navíc, což osobnost Teresy má. Děkuji za podnět k přemýšlení.
Kristýna Kubešová Kubešová

Holky a kluci, 10. 2. 2022

Teresko, byla jsi báječná. Je to silné představení, plné emocí.
Romana Bílková

Holky a kluci, 5. 11. 2021

Snad nikdy jsem neviděla tak silné a emotivní představení, smekám před Teresou Schel, děkuji, Teresko, i takové představení je třeba vidět.
Jana Sudková

Holky a kluci, 5. 10. 2021

Úžasné představení a naprosto fantastická Teresa Schel. Viděl jsem již podruhé a rozhodně doporučuji. Krásný, silný a velmi syrový zážitek.
Petr Šulc

Holky a kluci, 4. 10. 2021

Tereza Schel naprosto bravurně zvládla náročné představení, zajímavý divadelní zážitek.
Hana Paťhová

Holky a kluci, 10. 10. 2020

Naprosto dokonalé představení. Teresa Branna úchvatná. Děkuji.
Bohdana Majerová

Holky a kluci, 9. 10. 2020

Klobouk dolů před Teresou, jak to dokázala zvládnout. Neuvěřitelné a velmi smutné.
Jaroslava Dohnalová