Rádio Svobodná Bystrouška

Petr Zuska a Štěpán Benyovszký

taneční divadlo premiéra: 26. 12. 2020 II. premiéra: 25. 9. 2021

Netradiční ztvárnění známého lyrického a humoristického příběhu o nezkrotné, vychytralé lišce vychází ze spojení pohybového divadla a hlasu Karla Högera, který původní příběh Rudolfa Těsnohlídka namluvil. Přeneseme se do nahrávacího studia šedesátých let, kde se působením autentického vyprávění odehrávají nečekané výjevy z komických i vážných liščiných dobrodružství. V průběhu rozhlasovo-pohybového vyprávění se Bystrouška pomalu povznáší nad každodenní potřebu přežití, porovnává světy lidí a zvířat a hledá opravdové porozumění koloběhu života, ve kterém každý jednou „zhlópne láskou“.

 

 
Light design Daniel Tesař
Hudební režie Zbyněk Perla
Asistent choreografa Béla Kéri Nagy
Představení řídí Michaela Freudenschussová

 

Hudba / hudební koláž, audio nahrávka „Příhody Lišky Bystroušky“, R. Těsnohlídek, K. Höger.

Srdečně vás zveme na "Setkání s tvůrci", během kterého se dozvíte více informací o inscenaci a jejím vzniku. Začínáme půl hodiny před představením. Vstup na setkání s tvůrci je zahrnut v ceně vstupenky.

Délka představení je 1 hodina a 50 minut s přestávkou. 

Upozorňujeme diváky, že v představení zazní výstřel.Více...
Z vašich ohlasů

Rádio Svobodná Bystrouška , 12. 11. 2023

Krásné představení. Děti byly nadšené úsměvnými výstupy a kostýmy zvířátek, dospělí zase mohli nalézt podněty k zamyšlení. Baletní soubor působí velice sympaticky. Všem moc děkujeme. A vedení divadla děkujeme za krásné gesto podpory nám, dobrovolníkům ADRA!
Dana Pilařová

Rádio Svobodná Bystrouška , 11. 5. 2023

  Bylo to dobré. Líbilo se mi, jak tancovali. Překvapilo mě, že ti herci měli na hlavách krabice. Líbily se mi jejich kostýmy. Ten vypravěč mluvil jiným jazykem, ale bylo mu rozumět dobře. Představení se mi líbilo a potěšilo mě.
Žáci_ZŠ

Rádio Svobodná Bystrouška , 11. 5. 2023

  Mně se divadlo líbilo moc. Bylo to zábavně pojaté, hezké kostýmy. Bylo to taky něco jiného, v dnešní době chodí všichni do kina a málokdo jde do divadla. Bylo zajímavé, že herci téměř nemluvili. Jsem spokojená.
Žáci_ZŠ

Rádio Svobodná Bystrouška , 11. 5. 2023

  Karla Högera jsem poslouchala už jako malá, takže mi to bylo blízké. Bylo vidět, jakou si s tím dali práci, hlavně s kulisami. Představení se mi moc líbilo.
Žáci_ZŠ

Rádio Svobodná Bystrouška , 30. 3. 2023

Představení bylo krásně zpracováno, nadchlo mě propojení hlasu pana Högra s výbornými baletními výkony a nápaditými kostýmy. A jeho svobodný duch. Děkuji??
Iva Davidová

Rádio Svobodná Bystrouška , 26. 9. 2021

Nádherné vystoupení s podmanivým hlasem pana Högera a skvělým výkonem baletního souboru. Děkuji. Můžu vřele doporučit.
Zuzana Hochova