Divotvorný hrnec

/ Otáčivé hlediště

Burton Lane / V + W / E. Y. Harburg - Fred Saidy

muzikál premiéra: 5. 6. 2019 derniéra: 19. 6. 2022

4. 6. - 19. 6. 2022

Co si takhle znovu říci: My si taky uděláme rodinný výlet do Štědré Doliny ve fiktivním americkém státě Missitucky, kde se odehrává nesmrtelný pohádkový příběh prvého zámořského muzikálu uvedeného u nás v Čechách? Divotvorný hrnec plný zlata, který plní tři přání, plnokrevné postavy v čele s třeboňským vodníkem Čochtanem v báječně rozehraných komediálních situacích z pera autorské dvojice Voskovec a Werich, jež spojují melodické evergreeny Burtona Lanea. 

Představení je opatřeno titulky v češtině, angličtině a němčině (vhodné i pro sluchově postižené)Více informací ZDE.

Dokumenty
Plakát k inscenaci
foto Jarmila Štuková, grafický design Marek Vácha
Z médií
Rozhlas.cz
28. 5. 2019
Respekt
3. 6. 2019
Právo
6. 6. 2019
Atlasceska.cz
6. 6. 2019
 
Hudební nastudování Martin Peschík
Choreografie Sergej Škalikov
Světelný design Petr Baštýř
Sbormistr Martin Veselý
Hudební příprava Mikoláš Troup
Asistent režie Lucie Bicanová
Asistent choreografie Zdeněk Mládek

 

Vážení diváci,
v tomto představení z roku 2013 využíváme jevištního prostředku líčení etnických Evropanů na Afroameričany, tzv. „black-face“, což je v současném světovém divadle velmi kontroverzní postup, který světová veřejnost všeobecně hodnotí jako rasistický. V této inscenaci staršího data se však odvoláváme na originální inscenační tradici pánů Voskovce a Wericha z roku 1948, kteří se tímto prostředkem naopak proti rasismu vymezovali, což je pochopitelné i z vyznění naší inscenace. Prosím, přijměte použití tohoto prostředku jako svědectví minulé doby, které nemá za žádných okolností za cíl jakkoliv zpochybňovat rovnoprávnost lidí všech etnik.
Za Vaše porozumění Vám děkuji!

Tomáš Ondřej Pilař
umělecký šéf opery JDZ vašich ohlasů

Divotvorný hrnec, 23. 6. 2022

Skvělé, skvělé, skvělé
Jaroslav Vavřík

Divotvorný hrnec, 13. 6. 2022

Úžasné představení,skvělé herecké výkony...super atmosféra...Díky
Radka Čermáková

Divotvorný hrnec, 6. 6. 2022

S vnučkou jsem viděla 4.6. představení Divotvorný hrnec. Moc se nám to líbilo a těšíme se zase za rok.
Eva Dlabalová

Divotvorný hrnec, 17. 8. 2021

naprosto úžasný zážitek :-)
Soňa Dubská Dubská

Divotvorný hrnec, 12. 8. 2021

Nečekaně skvělá podívaná! Všem kteří se podílejí na tomto představení patří potlesk ve stoje a velké díky.
Karel Vaněček

Divotvorný hrnec, 21. 6. 2019

Dobrý den, každý rok se stane, že navštívíme s manželkou otáčivé hlediště v Č.Krumlově. Letos jsem si myslel, že z finančních důvodů to asi nebude. Ale když jsem slyšel v rádiu, že Otáčivé hlediště začíná svou sezonu Divotvorným hrncem tak jsem začal počítat. A nakonec jsem se rozhodnul, že bez mála tu desetinu ze svého důchodu si ukrojím a podívali jsme se na internet a opravdu jsme našli snad dvě poslední místa, která byla vedle sebe. A tak jsme opravdu 12.6. usedli na naší oblíbenou scénu. Pro mě to byl opravdu neuvěřitelný zážitek jelikož jsem jako dítě poslouchal Čochtana a ty neuvěřitelně krásné melodie s nádhernými texty poslouchal jako malý kluk ještě na těch tvrdých deskách. Říkal jsem jim ,,ty kamenné desky". Tehdy v podání nenapodobitelného Jana Wericha. A tak jsem byl zvědavý jak se s tímto kusem zhostí herci našeho Jihočeského divadla. A opravdu to bylo nádherné a já jak jsem v pokročilém věku tak jsem snad celý průběh musel skrývat slzy dojetí. Ještě jednou děkuji.
Karel Žahour

Divotvorný hrnec, 13. 6. 2019

Tak zase po roce u vas, mile otacko. Na nejmilejsi kousek, ktery jsme u vas za ta leta videli. Tentokrat jiz podruhe, myslim, ze poprve to bylo pred peti lety s Ondrejem Veselym v hlavni roli. Pocasi krasne, hostesky usmivajici se, jasmin vonavy az k opojeni, barevne kostymy, co je miluju, prtata, co skotaci po loukach a kazdyho jednoho bych si chtela vzit domu, a pak samozrejme vykony vsech ucinkujicich - opet nezapomenutelny vecer. Martin Hruska - milacek divaku, charisma bijici na dalku, perfektni vyslovnost, sila hlasu, melodicnost... a Miloslav Vesely - ani o tech par let starsi neztratil nic oproti puvodni verzi, kterou jsem u vas videla. Miluju ho! Zuzana Benesova, ac jsem dosud neznala, krasne vyzpivana, usmevava, lehce uveritelna a prekrasna. A pak Jan Kriz - sympatak jak v Kalichu, tak tady v tech modrych dzinach, s hlasem jak zvon. Ale, ve vsi ucte, stin Ondreje Veseleho bohuzel neprekrocil. Dekujeme! Vratime se zas!
Sarka

Divotvorný hrnec, 10. 6. 2019

Dobrý den, v neděli 9. 6. jsme navštívili představení Divotvorný hrnec a byli jsme nadšeni. Představení má hravost a lehkost Osvobozeného divadla. Živý orchestr ještě umocnil zážitek a všichni účinkující byli úžasní. Všm moc děkujeme za krásný večer. Vraceli jsme se domů spokojení a veselí. :-)
Tereza Pruchová