Noc divadel 2018

ŠESTÝ ROČNÍK NOCI DIVADEL PROPOJÍ DIVADLA Z ČESKÉ A SLOVENSKÉ REPUBLIKY

Třetí listopadová noc bude opět patřit Noci divadel. V letošním roce termín vychází symbolicky na 17. listopadu 2018, což ve spojení s mnoha historickými výročí, která si připomínáme, určilo i téma letošního ročníku: Česko-slovenská divadelní spolupráce.

O Noci divadel

Noc divadel je součástí evropského projektu European Theatre Night, který prezentuje divadlo tvořivým a netradičním způsobem v mnoha evropských zemích vždy každou třetí listopadovou sobotu a to již od roku 2008. V ČR se koná od roku 2013.

 

Účinkovali

Bude doplněno.
Dokumenty
Plakát 2018

PROGRAM

10.00 / MD
Bruncvík aneb Jak lev do znaku přišel - klasické vstupné
Dobrodružné představení o odvaze, ve kterém se dozvíte nejen to, proč, dostal rytíř Bruncvík do znaku lva. / 50 minut / pro děti 4+

 

14-17 historická budova / JD
Doprovodný program - VSTUP VOLNÝ

  • KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY LADÍRNY S HUDEBNÍ PRODUKCÍ

Máte jedinečnou příležitost prohlédnout si prostor, kam se obvykle nedostane nejen běžný návštěvník divadla, ale který je dodnes utajen i některým divadelním kolegům. Podíváte se na místo, kde "ladí" a zkouší orchestr opery Jihočeského divadla.
Slovem Vás provede František Řihout a Tomáš Studený, hudbou oblaží koncertní mistr violoncell Václav Žák s klavírním doprovodem Jany Urbanové.

Časy prohlídek /14.30, 15.30, 16.30/. Kapacita omezena, nutno předem rezervovat místo na emailu:vendula.kecova@jihoceskedivadlo.cz nebo na tel. 386 356 925 (POKLADNA 10-17 hod.). 

  • VÝSTAVA DIVADELNÍCH RELIKVIÍ

STUDIO A3D /LABORATOŘ vás zve do svých útrob k návštěvě exkluzivní limitované výstavy divadelních relikvií. Speciálně pro příležitost letošní Noci divadel se nám podařilo získat a vystavit vzácné exponáty z kuchyně našich lokálních divadelních hvězd.

Vstup zdarma, pouze v (pláštích a) rukavičkách.
Prostor Studia A3D, vchod z Jirsíkovy ul, naproti KD Slavie (bývalý divadelní klub)

  • SWEET SIXTEEN – DIVADELNÍ EXPERIMENT S BINAURÁLNÍM ZVUKEM

Teenager Maťo vám bude vyprávět svůj příběh z 80. let komunistického Československa, kdy mu bylo sladkých 16... Mimořádný zážitek, který vás vtáhne do světa, v němž nevíte, co je reálné!

Při binaurálním nahrávání dochází k simulaci prostorového vnímání. Snímání zvuku věrně napodobuje lidské ucho a výsledek je podobný 3D efektu.

Tvůrčí tým: Veronika Poldauf Riedlbauchová, Jan Čtvrtník, Jan Píša
Tento projekt vznikl v rámci mezinárodního fóra PLATFORM Shift+.

Patnáctiminutové představení je pouze pro 1 diváka. Rezervace nutná na vendula.kecova@jihoceskedivadlo.cz nebo tel. 386 356 925 (POKLADNA 10-17 hod.).

Místnost tzv. "Minerva" v historické budově Jihočeského divadla od 14 do 17 hod.

  • FOTOKOUTEK S PŮJČOVNOU KOSTÝMŮ

Ve foyer divadla Vám bude k dispozici výběr kostýmů z naší divadelní půjčovny a studenti  oboru fotografie ze Střední umělecko- průmyslové školy Anežky České v Čekém Krumlově s „fungl novým polaroidem“ připraveni vás v převleku na místě zvěčnit. 

  • FOTOSOUTĚŽ "VYFOŤ SE SE SVÝM OBLÍBENCEM Z JIHOČESKÉHO DIVADLA"

Po celý den bude probíhat fotosoutěž, ve které můžete vyhrát pozvání na kafe od svého oblíbence z Jihočeského divadla (ať už je to herec a herečka, či paní šatnářka, vrátný, hasič, zkrátka kdokoliv z řad zaměstnanců). A co musíte pro výhru udělat? Stačí se s nimi co nejoriginálněji vyfotit, fotku následně vložit do komentáře pod soutěžní příspěvek, který umístíme na naší facebookovou stránku a začít sbírat lajky. Jak? To už je jen na vás! Na lajkování necháme čas celý týden a výhru získá ten, kdo bude mít nejvíc lajků u své fotky. A poté už se výherce může těšit na lahodnou kávu v milé společnosti.

  • HUDEBNÍ PRODUKCE

Vedle divadelního baru bude k poslechu i k tanci hrát kapela McBerds. Přijďte se zrelaxovat při poslechu příjemné muziky.

14.30 -16.30 hod. / respirium vedle baru

  • UKÁZKY BALETU A VYSTOUPENÍ BALETNÍ ŠKOLY

Program na Studiové scéně Na Půdě bude patřit baletu: na úvod vystoupí členové baletní školy pod vedením Sergeje Škalikova  a členové baletního souboru  vám představí ukázku ze zbrusu nové inscenace Tramvaj do stanice Touha (premiéra 16. 11. 2018). 

  • DÍLNY A HRA PRO DĚTI

Pro malé návštěvníky připravíme ve foyer divadla bojovou hru, divadelní dílnu nebo tvoření masek.

 14 – 17 hod / foyer JD

  • NA POKEC

Dejte si pokec nad kávou, čajem nebo sklenkou něčeho ostřejšího se členy činoherního souboru JD a využijte tak příležitosti vyfotit se se svým oblíbencem.

15 – 16.30 hod / foyer JD 

 

17.11 / JD
Rozsviťme demokracii 
V sobotu 17. listopadu přesně v 17.11 vyjde průvod od historické budovy Jihočeského divadla přes Zátkovo nábřeží na Piaristické náměstí. Několik osobností veřejného života promluví ke shromážděným občanům. 

19.30 / JD 
Představení Elity – klasické vstupné

Kdo byly společenské a politické elity v 70. letech, po roce 89 a kdo je jimi dnes? Hra vychází z autentických archivních materiálů Ústavu pro studium totalitních režimů.

22.00 – 02.00 / JD
Československý večírek v Jihočeském divadle – VSTUP VOLNÝ

Retro afterparty laděná do 70. a 80. let s Djem a retro občerstvením.Více...
Z vašich ohlasů

Noc divadel 2018, 20. 11. 2018

Jaká byla Noc divadel v JD ? Podle mě : vtipná, hravá, poučná, zajímavá, inspirující, kouzelná, taneční, hudební. Zkrátka taková jako je naše divadlo. Děkuji moc. 
Pavla Brodcová