RADIM VIZVÁRY: SÓLO

/ BEST OF Z PANTOMIMICKÉ TVORBY RADIMA VIZVÁRYHO

Od klasické pantomimy k butó, od fyzické komedie až po současné mimické divadlo. Jeho pantomima je moderní, čistá a aktuální. A i když se nechává ovlivňovat jinými styly, nakonec se vždy vydává vlastní cestou.

Radim Vizváry Vám představí klasická i současná, poetická i komická díla. Smát se i brečet pak můžete bez jediného Radimova slova – k jeho umění totiž nejsou potřeba. Vyjádření je čistě tělesné a pojí pohybovou virtuozitu s herectvím. Zkrátka uvidíte, co dnes znamená pantomima.

 

 

Účinkují

Bude doplněno.
Dokumenty
Plakát k představení
Z médií
Scéna.cz
15. 5. 2018

RADIM VIZVÁRY
Mim, autor, režisér, choreograf a pedagog. Patří mezi jednu z nejvýraznějších mezinárodně uznávaných osobností současného mimického divadla v Evropě. Je absolventem Hudební a taneční fakulty AMU v Praze, kde dosáhl nejvyššího, doktorského vzdělání, titul Ph.D.

Je držitelem Ceny Thálie 2016 v kategorii Balet, pantomima nebo jiný tanečně dramatický žánr za herecký výkon v představení Sólo, polské ceny Perla za autorské představení Lorca a mnoha dalších ocenění u nás, v Evropě nebo USA. Roku 2014 se stal členem významných osobností Oxford Encyclopedia.

„Vizváry je bezpochyby největší osobnost soudobého mimického divadla, která obsáhne jak jeho současnost, tak i jeho klasický odkaz.“ / Ladislava Petišková, Taneční aktuality.cz

Koncept, režie a hraje: Radim Vizváry
Výprava: Hugo Čačko
Light design: Karlos Šimek, Hugo Hejzlar