Koncert baletní školy

premiéra: 3. 6. 2018

V letošním roce se tradiční koncert Baletní školy uskuteční v neděli 3. června opět na jevišti divadelního sálu DK Metropol v 18.00 h. Letošní ročník má jednu důležitou novinku - po dlouhých letech program koncertu obohatí členové baletu JD a jako každý rok se představí rovněž žáci Tanečního centra Praha – konzervatoře. Hlavní část programu – 14 choreografií, obstarají žáci baletní školy v nastudování jejího vedoucího Sergeje Škalikova. Zájem o Baletní školu je v Českých Budějovicích je obrovský, v současné době ji navštěvuje přes 100 žáků od 5 do 25 let. Program 18. ročníku zaujme nejen rodiče, ale všechny ctitele múzy tance Terpsichoré. 

 

Účinkují

Bude doplněno.
Z vašich ohlasů

Koncert baletní školy , 2. 7. 2018

Představení bylo opět krásné a letos i velmi výpravné. Děkujme dětem i panu profesorovi za trpělivost s přípravou a s dětmi a za nádherný zážitek.   
Markéta Davidová

Koncert baletní školy , 18. 6. 2018

Moc děkujeme panu profesoru Škalikovovi za krásný zážitek z koncertu baletní školy a úžasné, citlivé a profesionální vedení dětí během celého roku.
Kopsovi

Koncert baletní školy , 11. 6. 2018

Letošní koncert baletní školy se opět povedl! Jako každý rok patří velký obdiv celé naší rodiny panu profesorovi Sergeji Škalikovovi, pod jehož taktovkou se stádo rozjívených dětí až neuvěřitelně přirozeně promění ve stočlenný baletní soubor, připravený vydat ze sebe to nejlepší. Ale není to jen tento highlight baletního roku, schopnost i těch nejmenších vystoupit do ostrého světla reflektorů a před velké publikum (když by leckdo z dospělých zůstal ochrnutý trémou trčet v zákulisí), není to jen příprava na vystoupení, díky které se děti učí zodpovědnosti a týmovému duchu, ale absolutně výjimečné je celkové pojetí pana profesora, "baletního filozofa", který je schopen všem vnímavým lidem kolem sebe fascinujícím způsobem zprostředkovat samou podstatu baletního pohybu, jeho propojení s hudbou, jeho sepětí s životem a mezilidskými vztahy. Letošní ročník se ale povedl i díky zapojení úžasného baletního souboru JD do programu, a to jak díky výkonům tanečníků, tak úžasné choreografii jedné z nejlepších členek baletního souboru Julie De Meulemeester. Velké poděkování patří také paní moderátorce, která s neuvěřitelnou grácií (bývalé žačky baletní školy :-)), svěžestí, humorem a inteligencí provázela večerem a přispěla tak k nevšednímu zážitku nedělního večera. Srdečně děkuji všem!
Markéta Ederová

Koncert baletní školy , 11. 6. 2018

Děkujeme panu Škalikovovi za krásný zážitek při závěrečném koncertu baletní školy. Opět jsme byli nadšení z výkonů dětí i dospělých, z nápadité choreografie, chválím svižné tempo večera a doplnění o vystoupení profesionálních tanečníků. Pan profesor má naše velké díky za jeho obětavou práci s našimi ratolestmi!
Staesova

Koncert baletní školy , 4. 6. 2018

Včerejší vystoupení baletní školy,byl úžasný zážitek a krásná podívaná. Velké dík patří panu profesorovi Sergeji Škalikovovi za jeho krásnou práci s dětmi a obrovskou trpělivost. Dcera dochází již pátým rokem do baletní školy a je stále stejně nadšená jako na začátku.Děkuji 
Monika Mrázková

Koncert baletní školy , 4. 6. 2018

Dobrý den, dovolte mi, stejně, jako minulý rok, touto cestou vyjádřit poděkování za celoroční práci Sergeje Škalikova. Včera večer opět dovedl naše malé baletky a tanečníky na prkna, která znamenají svět a představení bylo nádherné. Dětem trpělivě ukazuje krásu divadelního-tanečního světa, ale i velkou dřinu, která za tou krásou stojí. Velké ocení také patří Taťáně Kupcové, za její mimořádný výkon v roli moderátorky. Děkujeme.
Radka Šulistová

Koncert baletní školy , 4. 6. 2018

Děkujeme panu Škalikovovi a všem baletkám z baletní školy za včerejší mimořádný večer. Vystoupení baletní školy bylo nádherné. Velmi pěkné byly choreografie, k tomu dobře vybraná hudba a všichni učinkující se po celou dobu krásně usmívali. Každý rok se na toto vystoupení těšíme a nikdy jsme nebyli zklamaní. Klobouk dolů před Vámi pane profesore, že sám dokážete, tak rozdílně a přece v jednotném duchu, secvičit tolik kratičkých tanečních variací.
Kaskovi