Malá noční Mozartiana

Wolfgang Amadeus Mozart

balet premiéra: 16. 5. 2008 derniéra: 14. 3. 2009 počet repríz: 15

"Co bylo stvořeno, má se zde milovat, aniž se možná jen dotkne jeden druhého. A roztříští-li se na moři dvě lodi o sebe, není to z nelásky té jedné k druhé."

 

Účinkovali

Malá noční hudba / 1. pár
Malá noční hudba / 2. pár
Malá noční hudba / 3. pár
Malá noční hudba / Soused
Malá noční hudba / Sousedka
Rány růže / Růže
Rány růže / Mladý věk
Rány růže / Střední věk
Rány růže / Žena
Rány růže / Starý věk
Dokumenty
Plakát Malá noční mozartiana / foto Petr Hasal, grafika Marek Vácha
Z médií
Deník
14.5.2008
MF dnes
16.5.2008
Právo
16.5.2008
Deník
06/2008
MF dnes
29.1.2009
Divadelní noviny
3.3.2009
 
Režie a choreografie Libuše Králová
Dirigent Pavel Baxa
Asistent choreografie Sergej Škalikov
Hudební příprava Ludmila Izugrafovová
Představení řídí Jaroslav Kukrál

 

Název baletního večer evokuje nejen slavnou básnickou skladbu Vladimíra Holana, nýbrž i neméně slavnou "Serenádu pro dvoje housle, violu, violoncello a kontrabas G-dur", pětisté dvacáté páté hudební dílo nejslavnějšího Salcburčana. Ano, je-li podle Vladimíra Holana "génius ustavičná přítomnost" - a myslí-li tím především Mozarta, pak v tomto případě má nepochybně na mysli výzvu k vyjádření nesmrtelného ducha jeho hudby právě tanečním výrazem...Libreto / Libuše KrálováZ vašich ohlasů

Malá noční Mozartiana, 16. 3. 2009

Děkuji za sobotní "mozartovské" představení Rány růže, jsem ráda, že jsem tak hezkou věc alespoň na derniéře se svojí mámou shlédla. Lístky ode mne dostala k narozeninám a opravdu jsme si to obě užily. Ješte jednou díky, Magda. 
Magda

Malá noční Mozartiana, 24. 2. 2009

Děkuji za včerejší Malou noční Mozartianu, paní Mládková byla jako růže výborná...děkujeme i všem ostatním především za druhou polovinu večera.
V. a L. Tercovi

Malá noční Mozartiana, 9. 2. 2009

Děkuju za baletní představení Malá noční Mozartiana z 5.2.09, první polovina byla odlehčená, druhá pak tanečnější a v čele s paní Mládkovou jako Růží zcela srozumitelná. Gratuluji,opravdu skvěle ztvárněná role. Škoda, že je v březnu derniéra. Snad stihnu jít do té doby znovu.Ještě jednou všem díky!
Kristýna Vlačková

Malá noční Mozartiana, 3. 11. 2008

Díky za poslední představení Malá noční Mozartiana. I když mě první polovina tak trochu nudila, oceňuji část, která následovala po přestávce. Zajímavé životní minipříběhy a skvělé provedení mě ujistilo o tom, že odejít v půlce domů by byla škoda. A i když zrovna baletu neholduji, jsem rád že jsem se na něj s přítelkyní vydal. Hodně štěstí.
Pavel Malý

Malá noční Mozartiana, 22. 5. 2008

Dobrý večer, jedna naše známá, která chodí do divadla pravidelně, onemocněla apřenechala nám vstupenky na premiéru baletu Malá noční Mozartiana.První část byla milá a úsměvná, druhá pak náročnější, ale o to více působivější. Za toto představení společně s manželkou celému souboru děkujeme, z první části pak jmenovitě Anně Ondráčkové a Pavlovi Novotnému, z části druhé všem sólistům v čele se Světlanou Mládkovou, která nás jako růže skvěle provázela a má také velký podíl na tom, že jsme se během následujícího víkendu rozhodli navštívit i pondělní reprízu. Přesto, že jsme neměli tak dobrá místa k sezení, zážitek z tohoto představení byl stejně intenzivní. Naší známé sice přejeme brzké uzdravení, jsme ale za tuto "nešťastnou" náhodu rádi. Hodně dalších úspěchů . . . . . už aby bylo září a s ním nová divadelní sezóna.
manželé Vlasákovi