Národní divadlo Brno - Kontrasty

/ baletní večer tří choreografů

Kontrasty
Rhapsody in Blue, Obliviously Aware, Lidice
Choreografie: Markéta Habalová, Dan Datcu, Jan Fousek
Hudba: George Gershwin, Philip Glass, Michal Hrůza a další.
Tento večer tří choreografů, jejichž díla se poprvé dostala do reper¬toáru Baletu NdB, je určen především mladším divákům. Název večera pak zcela vystihuje jeho obsah, v kontrastu k sobě tu stojí náměty tragické, filosofické i odlehčené. Mladí tvůrci choreografií, kteří nám předkládají své pohybem vyjádřené pohledy na svět, jsou tanečníci našeho souboru, kteří již mají své choreo¬grafické debuty za sebou. K choreografii Lidice Jana Fouska, která měla svou úspěšnou premiéru v loňském ročníku Choreografického ateliéru, přibudou dvě zcela nové kreace vytvořené speciálně pro tento večer – Rha ¬ psody in Blue Markéty Habalové a Obliviously Aware Dana Datcu.

 

 

Účinkují

Bude doplněno.
Dokumenty
Plakát k představení

Markéta Habalová - choreografka a demisólistka Baletu NdB
Choreografii se věnuje od roku 1997. Na II. Mezinárodní baletní soutěži v Brně 2006 získala 1. prémii za současnou choreografii. V rámci tvůrčí dílen Choreografický ateliér vytvořila choreografie Vesoul a Its Man´s World (2008), Concierto de Aranjuez, My Pajďom s koňom (2009) a Mezi světy (2014). Jako choreografka spolupracuje s Taneční konzervatoří Brno.

Dan Datcu - choreograf a bývalý člen Baletu NdB
Choreografií se začal zabývat v roce 2007, kdy vytvořil pro festival Choreolab v St. Pöltenu Given, but One Wing. O dva roky později pro stejný festival v rakouském Badenu Everlasting Pictures. Zúčastnil se choreografické soutěže Festival choreografických miniatur v Bělehradě, kde získal 1. cenu a Cenu kritiků za miniaturu A ton etoile (2013). Pro Slovinský národní balet v Ljubljaně vytvořil celovečerní balet Tristan a Isolda (2013).

Jan Fousek - choreograf a bývalý sólista Baletu NdB
Choreografii se věnuje krátce, přesto několik menších prací ukazuje na výrazný talent. Spolupracuje s Taneční konzervatoří Brno, pro kterou vytvořil několik choreografií – Adagio (2013), Alice in Wonderland (2014) a Back to You (2014). Choreografie Lidice (2014) je první prací pro Balet NdB

Trailer: https://www.facebook.com/baletndb/videos/10155709799740202/